Banka ATM’lerinde Yaşanan Sorunlar

Banka ATM’leri elektronik cihazlar olduğu için zaman zaman hata verebilmekte. Gelişen teknolojiye bağlı olarak sürekli güncelleme alan bu cihazlar bazen işlerin aksamasına da yol açabiliyor. Banka ATM’lerinde Yaşanan en sık sorunları şöyle sıralamak mümkün.

Para Çekme İşlemlerinde Sorun

En sık yaşanan para çekme sorunu müşterilerin çokça şikayet ettiği konular arasında. ATM’de para kalmaması durumunda bu hata verilir ve ekranda en yakın ATM’nin adresi yazar. Bu sorunun ortadan kalkması için yetkili ekibin ATM’ye para yüklenmesi gerekir. Bu da birkaç saat sürebilen işlemlerdendir.

Para Alıkoyma Sorunu

Müşterilerin en sık yaşadığı ve panik yaptığı sorun ATM’nin parayı alıkoyma sorunudur. Bu tip durumlarda zaman kaybedilmeden müşteri hizmetleri aranmalı ve sorun aktarılmalıdır. Belli bir süre sonra sayım gerçekleştirilerek tutar müşteriye iade edilir.

Kartı Alıkoyma Sorunu

Teknik bir sıkıntı yaşayan ATM kartı alıkoyabilir. Bu tarz durumlarda hemen müşteri hizmetlerini aranarak kart kapattırılmalıdır. Çünkü ATM belli bir süre sonra kartı dışarı verebilir ve bu müşteri için güvenli olmayan bir durumdur.

Kartsız Para Çekme İşlemlerinde Sorun

Banka ATM’lerinde yaşanan sorunlar arasında kartsız olarak çekilen para işlemleri de vardır. Çekilmek istenen tutar hesaptan düşer ancak ATM parayı vermez. Bu gibi durumlarda genellikle 20 ile 60 dakika içerisinde tutar hesaba iade edilir. Eğer bu süre sonunda para iade gelmez ise yine müşteri hizmetleri aranarak kayıt oluşturulabilir. Belli bir süre sonra hesaba para iade edilir.

Para Çekme ve Yatırma Limiti Sorunu

Bu tamamen bankanın belirlediği kısıttır. Buna herhangi bir müdahale gerçekleştirilmez. Bankanın belirlediği tutarlar dışında para yatırma işlemlerinde ATM’ler hata verir. Hatta çoğu zaman ATM’nin parayı sıkıştırması ile durum sonuçlanır.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Sözleşmesi Nedir? başlıklı makalemizde Banka kredi sözleşmeleri, Banka Kredi Sözleşmesi Nedir? ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ