Banka Haricinde Kredi Veren Kurumlar

Bankalardan kredi almak isteyen müşterilerin kredi notunun düşük olması , borçluluk oranını yüksek olması yada gelirinin düşük olmasına rağmen yüksek meblada kredi istemesi gibi durumlarda kredi onayı bankalar tarafından verilmediği için kredi almak zorunda olan müşterileri nakit ihtiyaçlarını karşılamak için banka haricindeki kredi veren kurumlardan karşılamaya yönelmektedirler.Bu  kurumlar yetkili finans kuruluşu adı altında hizmet veren kurumlar olsalar dahi bankalara göre yüksek faiz uygulamak gibi yöntemler tercih ettikleri için kredi kullanmak isteyen yada borçları bulunan kişileri daha yüksek borç durumlarına sokabilmektedir.

Finans kurumu adı altında yer alan bu kişilerin verdikleri hizmet için modern tefecilik  kelimesi kullanmak mümkün olacaktır. Özellikle kredi  kartı borçlarını kapatmak için  sanal medya üzerinde sık sık reklamları dönen bu finans kurumlarının   kredi kartı borçları için yaptıkları işlem kredi kartının tüm limitini doldurduktan sonra alım yaparak tüm borcu taksitle geri ödenmesini sağlamaktır.Ancak aldıkları komisyon düşünüldüğünde ödenilen tutar bankaya ödenilecek tutarın çok daha üzerinden olmaktadır.

Borcu olan kişilerin borçlarını kapatmak için bankadan kredi alabilecek durumla yoksa yapmaları gereken işlem bu gibi finans kurumlarına geçit vermeden borcunu ödeme yollarını araştırmaktır.Kredi çekebilen bir yakınlarının üzerinden kredi alıp borçlarını ödedikten sonra kendileri için çekilen krediyi ödemek bu yollardan sadece biridir.

Bu gibi borçluluk durumu yüksek kişilere merkez bankasının izni ile destek veren kimi kamu kurumlarıda bulunmaktadır.Oyak , polsan , kosgeb , Türkiye esnaf odaları gibi kurumlar kamu kurum yada dernekleri olduğundan iş kolunuza göre bu kurumlar ile görüşerek nakit ihtiyacınızı karşılama yollarını araştırabilirsiniz.Ancak bu kurumlar dışında izinli firmalar olarak görünseler dahi finans kurumu adı altında yer alan kurumlardan kredi almak yada kredi kartı borcunu yapılandırmak hiçbir koşulda avantajlı olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi İle Alınan Ev Satılır mı? başlıklı makalemizde kredili ev ve kredili evi nasıl satarım hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ