Banka Hesabını Nasıl Kapatırım?

Bankalar hesap kapamak için şubeden yapılan başvurularda istediği bazı belgeler bulunuyor. Bunlar, kimlik, hesap kapatma talimatı, hesap cüzdanı ya da hesap cüzdanını kaybedenlerden alınacak ibraname. Çağrı merkezinden yapılan başvurularda çağrı merkezi kullanımı için gerekli olan kimlik doğulama bilgileri, çağrı merkezi kullanımı için gerekli olan parola ve şifrelerin verilmesi yeterli olacaktır. İnternet şubelerini kullanarak da ilgili bankada bulunan hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesapta bakiye bulunması durumunda hesap sahibinin isteğine göre bulunan bakiye başka bir hesaba aktarılabilir ya da nakit olarak tahsil edilebilir.

Hesapta bloke olması, kredili mevduat hesabından doğan borç ya da otomatik ödeme talimatı, çek karnesi gibi hesapla bağlantılı başkaca ürün ve hizmetler olması halinde, blokenin kaldırılması ya da hesapla bağlantılı ürün / hizmetin iptal / iade sürecinin gerektirdiği işlemlerin yapılması lazımdır. İşlemlerin ardından hesabınızı kapatabilirsiniz.

Kapatılmak istenen banka hesabında para olması durumunda

 

Hesapta bakiye bulunması halinde, hesap sahibinin tercihine göre hesapbakiyesinin başka bir hesaba aktarılması ya da nakden ödenmesi,

Hesapta bloke olması, kredili mevduat hesabından doğan borç ya da otomatik ödeme talimatı, çek karnesi gibi hesapla bağlantılı başkaca ürün ve hizmetler olması halinde, blokenin kaldırılması ya da hesapla bağlantılı ürün / hizmetin iptal/iade sürecinin gerektirdiği işlemlerin yapılması. (Örneğin, hesabın aynı zamanda çek hesabı ya da üye işyeri hesabı olması, müşterinin açıkta bulunan çeklerinin ya da POSmakinesinin iade edilmesinin ardından hesapkapatılabilmektedir.)”

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği

Örnek 1

Bankanın Genel Müdürlüğü’ne yazılan Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği aşağıdadır.

…………………………………..Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

 

Bankanızın, ……… şubesinde bulunan …………. numaralı banka hesabımın kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad

İmza

Tarih

TC Kimlik No

Adres:…………………….

Cep Tel:……………………….

Bankanın bağlı olunan şubesine yazılan Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneğiaşağıdadır.

…………………………. Ankara Şubesi’ne;

 

Örnek 2

Bankanızın ………………..numaralı müşterisiyim.  Banka ve şubenizde açtırmış olduğum ………./  Ankara ………………….IBAN numaralı hesabımın ve bu hesaba bağlı ek hesapların kapatılmasını istemekteyim.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad

İmza

Tarih

TC Kimlik No

Adres:…………………….

Cep Tel:……………………….

Bir önceki yazımız olan Denizbank İban Sorgulama başlıklı makalemizde denizbank iban sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ