Banka Kredi Hesabınızdan Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankalar kredi ve kredi ürünleri bunun yanı sıra bir çok bankanın sunduğu kredi benzeri acil ihtiyaç anında nakit sıkıntısını gidermek amacı ile müşterilerine bir çok imkan sunmaktadır, banka kredi hesabınızdan para çekme işlemi nasıl yapılır? Bankalardan kredi çekmenin iki ayrı ana yöntemi vardır. Birincisi direk banka ile müşteri temsilcisi aracılığı ile iletişime geçip bütçenize ve gelirinize uygun olan krediyi kullanma koşulları görüşülür ve kredi kullandırılır. Diğer yöntem ise internet bankacılığı ile kredi başvurusu yapmak. Müşterisi olduğunuz bankaya internetten kredi başvurusu yapıldığında, şubeye gitmeden kredi kullandırılma yapılabilmektedir.

İnternetten Kredi Kullandıran Bankalar

İnternetten kredi kullanmak şubeye gitmeden oturduğunuz yerde çektiğiniz kredinin hesabına geçmesini sağlar. İnternetten kredi kullandıran bankalar çoğunlukla müşterilerine bu imkanı sunarlar. Fakat bazı durumlarda kampanya düzenleyen bankalar müşterileri haricinde internetten bireysel kredi kullandırmaktadır. Bankanın internet sitesinden giriş yaparak, doğru bilgileri vererek doldurulan başvuru formu ile birlikte başvuru yapılır. Banka gerekli görürse belge onayı için kredi kullandırma için şubeye çağırabilir. Kredi notuna göre değişiklikler görülebilir. Her bankanın sağladığı imkanlar değişmektedir.

Kredi Çekme İşlemi İnternetten Yapılır mı?

Kredi çekme işlemi internetten yapılabilir. Eğer banka müşterisi iseniz kullandığınız kredi direk hesabınıza yatar. Bankanın müşterisi değilseniz ise vereceğiniz diğer bir banka hesabına EFT ile iletilir. Fakat belge onayı söz konusu ise şubeye gitmeniz gerekir. Bu durumda da kredinizi sözleşmeyi imzaladıktan sonra şubeden kullanabilirsiniz.

Diğer Yöntemler Nelerdir?

Kredi dışında bankaların müşterilerine sunduğu imkanlar ise taksitli para ve nakit avanstır. Kredi kartınızın limiti dahilinde düşük faiz oranları ile taksitli para veya taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Taksitli para ve nakit avans için şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternetten ya da ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Kredi Oyunları Nelerdir? başlıklı makalemizde Bankalardan kredi başvurusu, Bankaların Kredi Oyunları Nelerdir? ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ