Banka Personeli Çalışma Koşulları

İşsizliğin giderek arttığı ve iş bulmakta fazlasıyla zorlanan vatandaşlar asgari ücrete bile tamam diyen kısım için banka personeli olarak çalışmak oldukça lükstür. Karşıdan bakıldığında düzgün giyinimli, akıcı konuşma sahibi ve maaşları oldukça fazla gibi görünen çalışan kesim gibi olsa da işin aslı pek de sanıldığı gibi değildir. Banka personeli çalışma koşulları detaylı olarak irdelenmek gerekirse aşağıdaki yazıyı dikkatlice okumalısınız.

Banka Personeli Çalışma Saatleri

Personelin çalıştığı bankaya göre ve bulunduğu pozisyona göre çalışma saatleri değişmektedir. Çalışma saatleri sabah 08:30 da başlar ki bu hepinizin bildiği standart saattir. Fakat bunun öncesinde personelin kasasını ve düzenini ayarlaması gereken bir saat dilimi vardır. İş çıkış saati ise 17:30’dur. Bu saatte sadece kapılar güvenlik tarafından kapatılır. Fakat personel çalışmalarına devam eder. Yaklaşık olarak 19:00 gibi çıkış saatleridir. Eğer bir de trafiği yoğun bir yer de iseniz eve varış saatini akşam saat 20:00 bulabilir. Bu işin en güzel yanı çoğu iş yerinin cumartesi gününü de kapsama gibi bir zorluğu var. Bankada şanlı olarak cumartesi günününüz size aittir.

Banka Personeli Maaşları

Her bankanın uygulamış olduğu hiyerarşiye yönelik bir maaş politikası söz konusudur. En basitinden gişe görevlisi olarak başlayan biri 2000 TL olarak göreve başlar. Sonrasında maaş yıl ve prim esaslı artışa geçer. Pazarlama departmanında yer alan görevli 3500 TL, insan kaynakları 3200 TL, finans ve muhasebe 3400 TL ye kadar ortalama üzerinden yatırılır. En düşük maaş stajyerlerindir. En çok iş yüklenen kişi de yine onlardır. Maaş olarak 1000 TL alırlar. En şanslı olan kısım ise müdür’dür. 7200 TL ile baş sıradadır. Bu rakamlar yaklaşık olarak yazılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ptt iş alımı, ptt iş başvurusu ve ptt ne zaman işçi alır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ