Banka Şubeleri Sorgulama

Bir dönem banka ile çalışmış ancak hangi şubesi olduğunu unutmuş kişiler ya da yeni bir banka ile çalışmak isteyen kişilerin genel sorunu hangi ilde ya da ilçede şube olduğudur. Çalışılmak istenen ya da daha önce çalışılmış bankanın en yakın şubesini sorgulamak her zaman kolay olmayabilir. Üstelik hala çalışıyor olunan bankanın yurtdışında anlaşmalı olduğu şubeleri sorgulamak da başka bir sorunun ayrıntısıdır. Müşterilerin ya da potansiyel müşterilerin bu aşamada destek alabileceği birçok kanal olsa da en güvenilir banka şubeleri sorgulama işlemi yine bankadan gerçekleştirilmelidir. Çünkü bir dönem açılmış şubeler kapatılmış olsa dahi internet üzerinde hala aktifmiş gibi görünebilir. Bu da müşteriyi zor duruma sokan en önemli konulardan bir tanesidir.

İnternetten Banka Şubesi Sorgulama

Az önce de söz edildiği gibi birçok konuda destek alınabilecek olan internet bu konuda müşteriyi zora sokabilir. Örneğin X bankanın Silvan’da olan şubesi kapatılmış olsa dahi internette bilgileri yer alabilir. Bu da o şubenin varlığıyla yola çıkan bir kişiyi zor durumda bırakabilir. Üstelik söz konusu yurtdışı şubeleri olduğunda konu işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. İnternetten karşılaşılan banka ve şubelerinin listesinin her zaman güncel olmayacağı unutulmamalıdır.

Müşteri Hizmetlerinden Banka Şubesi Sorgulama

Güvenilir kaynaklardan bir tanesi şüphesiz müşteri hizmetleridir. Güncel şubeleri ve anlaşmalı bankaları müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmek hem kolay hem de güvenilirdir. Hatta yurtdışında anlaşmalı banka listeleri ve komisyon tutarları da yine müşteri hizmetleri kanalından öğrenilebilir. Özellikle yurtdışı ortaklı bankaların ilgili ülkedeki anlaşmalı bankaları yurtdışı seyahatlerinde kişinin işini oldukça kolaylaştırır. Yanında yüklü miktarlarda para taşımak istemeyen kişilerin özellikle bu noktada anlaşmalı para çekebilecekleri ATM’leri öğrenebilirler.

Bir önceki yazımız olan ATM Para Çekme Limiti başlıklı makalemizde ATM Para Çekme, ATM Para Çekme Limiti ve Para Çekme Limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ