Bankacı Maaşları Ne Kadar 2018

Banka çalışanları kendi aldıkları bankacı maaşları ne kadar 2018 yılında mutlak ki artış olmaktadır. Personeller arasında alınan maaşlar değişmektedir. Gün içinde banka personelleri müşterisine vermiş olduğu hizmet karşısında işini severek yapmaktadır. Erken biten mesai dışarıdan görüldüğü gibi değildir. Müşteri kendi gördüğü banka kapanış saatleri sırasında aslında banka personelleri gitmemektedir. Gerek görülmesi durumunda akşam saat 20.30 veya 21, e kadar çalışan personel mesai yapmaktadır. Her müşteri işlemi farklı olan işlemler sonucu ertesi güne yapılan hazırlık nedeni ile ve hesabı kapatma işlemi ardından hemen bütün personel çalışmaktadır. Bu şekilde ilerleyen sistem banka çalışanında maaş artışı göstermektedir. Her personelin maaşı farklı olmakta ve bu artış zaman içinde değişmektedir.

Banka Personelleri Her Biri Farklı Ücret Alabilir Mi?

Bilindiği gibi çok sayıda banka personeli banka içinde çalışmaktadır. Bu durumda her kişinin görevi farklı olarak uygulanmaktadır. Müdürü, personelleri ve daha birçok banka çalışanı farklı ücretlere tabii tutulmaktadır. Asgari ücretten başlayan maaşlar personel işine göre değişerek artış göstermektedir. Yüksek maaş alan personel ve müdür arasında mutlaka fark vardır. Özel günlere tabii tutulan personeller mutlaka mesai ücreti almaktadırlar. Yaklaşık olarak personel maaş artışları iş oranına göre değişmektedir. Yeni işe girip bankacılıkta ilk deneyimleri ile çalışan kişiler eski çalışanlara göre de maaşlarında farklılık olmaktadır.


 
Görevi


Ortalama maaşı


Gişe görevlisi


1.800 – 2.600 TL


Gişe asistanı


1.900 – 2.800 TL


Müşteri temsilcisi


1.950 – 3.500 TL


Müfettiş


3.000 – 7.000 TL


Banka müdürü


8.000 – 18.000 TL


Genel müdür


50.000 – 100.000 TL

Banka Maaşları Personelleri Ne Kadar Etkilemektedir?

İş ortamı olan bankacılıkta çalışan her personel işinden ve maaşından memnun olmaktadır. Yıllık olarak asgari artışlarında mutlaka banka çalışanları da faydalanmaktadır. Bu durumun yanı sıra bayram ve resmi tatillerde banka personellerinin maaşı kesilmemektedir. İş hayatında bankacılık kolay bir meslek gibi görülse de zor olan bir meslek grubundandır. Banka personelleri müşterisini memnun etme adına verdiği hizmetlerle işini özen ve itina ile yapmaktadır. Personel aldığı maaşı hak ederek yıllık asgari artışlarında sevinmektedir. Bankacılık işinde olan her personel mesai saatleri bitince ve kapılar kapanınca müşteri harici çalışmasını tamamlayarak mesai süresini doldurmaktadır. Bu durumda her bir personel aldığı maaş ile keyif içinde işine devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Banka Müşteri Hizmetleri Nasıl Olunur? başlıklı makalemizde banka müşteri hizmetleri nasıl olunur?, Banka müşteri temsilcileri ve bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ