Bankadaki Vadesiz Hesaplar Nasıl Kapatılır

Bir dönem bankalara yolu düşen insanların aslında yıllarca haberleri dahi olmadan birçok ürünleri pasif halde bekler. Bunun içerisinde teslim alınmayan kredi kartları, mevduat hesapları, yatırım hesapları en sık karşılaşılanıdır. Yıllar sonra gelen bir mail ya da SMS üzerine haberdar olunan bu ürünler kuşkusuz endişeye yol açabilir. Ancak uzun süre bankalarda kalan hiçbir ürün müşteriye masraf çıkarmayacak ve yaklaşık altı ay sonra pasif konuma gelecektir. Elbette pasif hale gelmesi ürünün iptal olacağı anlamına gelmemektedir. Ürünün iptali için müşterinin sözlü ya da yazılı beyanı gerekmektedir. Özellikle bankadaki vadesiz hesaplar nasıl kapatılır şeklindeki sorular ile sıkça rastlanmakta ve birkaç yolu olduğunu açıklanmalıdır.

Müşteri Hizmetlerinden Destek Alınabilir

Hemen her bankanın çağrı merkezi belki de müşterilerin ilk danışacağı nokta olmakta. Ancak çağrı merkezleri müşteriyi güvenlik akışından geçirmeden işlem sağlamamaktalar. Örneğin vadesiz hesabın açıldığı dönemde müşteriden alınan bilgiler hala hatırlanıyor olmalıdır. Hesabın açıldığı dönemdeki cep telefon numarasının aktif olmaması büyük olasılıkla çağrı merkezinden aksiyon alınmasını engelleyecektir. Ancak tüm bilgiler güncel ve müşteri tarafından hatırlanıyor ise, çoğunlukla bu hesaplar çağrı merkezlerinden kapatılabilmektedir. Ancak burada en önemli kıstas hesapta arı ya da eksi bakiyenin olmaması gerekir. Çünkü yasal düzenlemeler gereği artık birçok banka eksi ya da artı bakiye bulunan hesapları müşterinin ıslak imzası olmadan kapatmamaktadır. Dolayısıyla bu durumda olan müşteriler çağrı merkezlerinden destek alamazlar.

Şubeden Vadesiz Hesap Kapatma İşlemleri

Kendisine gelen SMS ya da mail yolu ile bankada vadesiz hesabı olduğundan haberdar olan ve çağrı merkezinden az önce söz ettiğimiz nedenlerden dolayı hizmet alamayan müşteriler şubeler ile görüşmelidir. Hesabın açıldığı şube çok farklı bir yerde olabilir, ulaşılamayabilir ya da kapanmış olabilir. Böyle durumlarda farklı şubelerden de destek alınarak hesap kapama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvurusu 2017 başlıklı makalemizde Akbank, Akbank kredi kartı başvurusu 2017 ve banka hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ