Bankadan Post Cihazı Nasıl Alabilirim

Bankadan post cihazı nasıl alabilirim Esnafların alacaklarını garanti altına alması ve tüketicilerin nakit taşıma zorunluluğun kalmaması, hatta pos cihazları ile taksitli alışverişlerin de yapılabiliyor olması, bu cihazları oldukça cazip kılmıştır.

POS Cihazları

Pos cihazı, elektronik bir cihaz olarak iletişim ağ ile çalışan, kredi kartı ya da diğer banka kartları ile ödeme alma işlemlerini gerçekleştiren akıllı bir makinedir. Alışverişlerde ürün ödemelerini alan, ödemeleri anında taksitlendiren ve bankalar tarafından verilen pos cihazları, işletmeler için son derece önemlidir. Pos cihazları sayesinde, işletmeler ödemelerini garanti altına alırlar. İşletmeler, belirledikleri bir günde ya da isterlerse komisyon karşılığında kredi kartından çekilen tutarları anında hesaplarına atabilirler. Pratik bir kullanıma sahip olan pos cihazları sayesinde, para üstü sorunları, nakit para sıkıntısı ya da yanlış hesap tutma gibi, alışılagelen alışveriş problemleri ortadan kalkmış oluyor.

Pos Cihazı Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankaların, pos cihazı taleplerinde ortaya koydukları belirli şartları bulunur. Bu şartlar, hemen hemen tüm bankalarda aynıdır. Bankalardan pos cihazı alabilmek için, bir şirkete ya da işletmeye sahip olmak gerekiyor. Pos cihazları banka hesaplarına bağlı olarak işlem görüyor. Bu nedenle, pos cihazı alınan bankadan bir müşteri hesabı açtırmak zorunludur. Bir işletmeye, aynı bankadan ya da aynı özelliklere sahip ikinci bir pos cihazı verilemez. Pos cihazının güvenliği ve muhafazası işletmeye aittir. Pos cihazı için talep edilen belgelerin eksiksiz teslim edilmesi gerekir.

Pos Cihazı Başvurusu Nasıl Olur?

Pos cihazı almak isteyen işletme sahibinin banka ile birebir görüşmesi gerekiyor. Bir banka şubesine gidilerek ya da bankanın resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru formu doldurulur. Daha sonra, banka tarafından talep edilen belgelerin hazırlanması ve bankaya teslim edilmesi gerekiyor. Banka da, bu bilgi ve belgeleri araştırarak değerlendirmede bulunur ve olumlu ya da olumsuz bir yanıt verir.

Başvuruda Gerekli Belgeler

Şahıs firmaları için: Vekâletname, vergi levhası ve imza sirküleri, oda kayıt belgesi. Ticari ortaklığı bulunan şirketler için: Ticaret sicil gazetesi, ticaret sicil yetki belgesi, vergi levhası ve imza sirküleri bankaların talep ettiği belgelerdir.

Bir önceki yazımız olan Banka Müdürü Maaşları başlıklı makalemizde banka, Banka Müdürü Maaşları ve Bankacılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ