Bankalar İle Uzun Vadeli Çalışmak Sizlere Ne Kazandırır?

Bankalar finans anlamında kişi vere kurumlara destek veren yapılanmalardır. Bankalar ile çalışmanın pek çok avantajı bulunur. Aslında Bankalar İle Uzun Vadeli Çalışmak Sizlere Ne Kazandırır? Sorusuna verilebilecek pek çok yanıt bulunsa da bireysel ve kurumsal anlamda avantajlar değişiklik göstermektedir. İşte bankalar ile çalışmanın bireysel anlamda getirileri.

Bankacılık Ürünleri Yakından Tanınır

Bankalar yalnızca kredi çekmek ve mevduat tutmak için kullanılan yapılanmalar değildir. Bankalar aracılığı ile yapılabilecek pek çok işlem ve kullanılabilecek pek çok ürün bulunur. Ayrıca bankalar uzun süredir çalıştıkları müşterilerine farklı ürünler ile yaklaşabilir. Örneğin aidatsız kredi kartı, yüksek faizli mevduatlar gibi. Dolayısıyla bankalar ile uzun süre çalışan kişiler bu ürünleri yakından tanıma fırsatı yakalar ve daha fazla getiri sağlar. Ayrıca bankalar uzun süredir birlikte çalıştıkları müşterilerinden kart aidatı da almak istemez ya da aidat tutarı üzerinden indirim sağlar, puan yükler.

Kredili Ürünlere Daha Kolay Ulaşılır

Kredi kartı limit yükseltme ya da kredi kullanma gibi işlemler normal şartlar altında onaya düşer ve müşteri bu onay sürecini beklemek zorunda kalır. Ancak uzun süredir aynı banka ile çalışan kişiler, bankalar tarafından yakinen tanındığı için bu süreçleri beklemek zorunda kalmaz. Daha kısa sürede kredili ürünleri onaylanır ve kullanım imkânı doğar. Ayrıca bu kişiler kendilerine yönlendirilen bankacılık ürün uygulamalarına daha rahat ulaşırlar. Çünkü bankalar uzun süredir kendileri ile çalışan müşterilerini kaybetmek istemeyecekleri için sürekli olarak çeşitli kampanya ve avantajlı ürünler ile bu kişileri destekler.

Kredi Notu Kısa Sürede Artar

Bankalar ile çalışmak ve düzenli ödemelerde bulunmak kişinin kredi notunu artırır. Ayrıca kişi daha önce hiç kredili ürün kullanmasa dahi, internet bankacılığını ve ATM’leri kullanarak, para transferi yaparak, banka hesaplarını kullanarak da kredi notunu artırma imkânı bulur. Dolayısıyla bu kişiler kredili ürün başvurusunda bulunduğunda daha kısa sürede yanıt alır. Ancak bankalar ile daha önce hiç çalışmamış ya da yeterli çalışmamış kişiler kredili ürün başvurularında olumsuz yanıt alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde kredi kartı, Kuveyt Türk ve Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ