Bankalardaki Evlilik Kredisi Faiz Oranları

Genç çiftlerimiz mutlu beraberliklerini düğün ve nikâh işlemlerinden sonra evlilik ile süslemektedirler. Evliliğin gerçekleştirilmesi noktasında genç çiftlerimizin en çok sıkıntıya düştükleri noktaların başında düğün ve nikâh organizasyonlarının nasıl gerçekleştirileceğidir. Maddi yönden ağırlık basan bu husus ile ilgili olarak genellikle bireyler bankaların sunmuş olduğu evlilik kredisi ile bu konuya çözüm getirmektedirler. Peki, evlilik kredisi nasıl alınır?

Ülkemizde finans sektöründe hizmet veren bankalar arasında kamusal sermaye destekli, özel ve katılım bankası olarak bilinen birçok banka tarafından verilmektedir. Evlenmeyi düşünün çiftlerimiz kına, nişan, düğün, nikâh ve evlendikten sonra oturacakları evleri için gerekli olan tüm ihtiyaçları için bu krediyi kullanabilirler. Banka şubeleri aracılığı ile daha çok tercih edilen bu kredi için ilk olarak aylık gelir belgesini, nüfus cüzdanını ve oturduğu adresi gösteren fatura ile birlikte kredi talebinde bulunabilirler. Banka personeli yardımı ile doldurulacak bir adet evlilik kredisi formu ile başvurularını gerçekleştirmiş olacaklardır. Talebin değerlendirilmesi ile ilgili olarak gerek şube gerekse de genel müdürlük onayı ile birlikte kredi talebinin kabul edilip edilmediği noktasında gerekli bilgiler talepte bulunan müşteriye aktarılır.

Bankalardaki Evlilik Kredisi Faiz Oranları

36 aydan 60 aya varan vadeler ile bankalar tarafından verilen evlilik kredisi düşük faizli krediler arasında yer almaktadır. Ülkemizde hizmet veren bankalar arasında evlilik kredisi veya ihtiyaç kredisi adı altında evleneceklere kredi veren bankaların faiz oranları %0,95 ile %1,79 arasında değişiklik göstermektedir. Evlilik kredi veren bankalardan Vakıfbank 18 ay vade ile birlikte 20.000 TL, Denizbank 12, 24 ve 60 ay vadeler ile 10.000 TL, Yapı ve Kredi Bankası ise 36 ay vade ile limit belirtmeksizin kredi vermektedir.

Kaynak: http://evlilikkredisi.org/evlilik-kredisi-nasil-alinir/

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ