BankPozitif Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

BankPozitif, ya da ticari ünvanında yer alan haliyle BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş., yeni nesil bankacılık anlayışı adı verdikleri bir sistemle ülkemizde faaliyet veren bir bankadır. Şubelerinde kahve içerken işlem yapabildiğiniz ve gerçekten alışılmış banka şubelerinden farklı bir ortamla sizi karşılayan bu banka, kredi işlemlerinde de bu farklılığı sergilemeye devam ediyor.

 BankPozitif’e yapacağınız kredi başvurusunu internetten bankanın kendi sayfası olan http://www.bankpozitif.com.tr/ üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra sıra, kredi sonuçlarınızı öğrenmeye geliyor.  Krediniz onaylanması halinde bir kaç dakika içerisinde size geri dönüş yapılacaktır. Bizim yaptığımız testte kredi başvurusunun başlangıcından bankanın geri bildirim yapmasına kadar geçen süre bir dakika otuz iki saniye sürdü, hem de hatalı bilgi girdiğim için formu yenilemesine rağmen.

Kredim Onaylandı, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Açılan ekranda sözleşmeyi onayladıktan sonra kredinizin taksit sayısını, ödeme takvimini, ödeme gününü ve aylık tutarlarını belirlemeniz gerekmektedir. Bu aşamayı geçtikten sonra, paranızın gönderilmesini istediğiniz hesabın bilgilerini giriyorsunuz. Bilgilerinizde belirtmiş olduğunuz hesaba paranız yatmadan önce prosedür gereği size müşteri haklarınızın ve seçeneklerinizin yer aldığı bir form sunulmaktadır. Bu formda gerekli seçim ve onaylamaları yaparak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Bu aşamada sizden adres ve kimlik doğrulama bilgileriniz gibi bilgilerin isteneceği bir ekranla karşılaşacaksınız. Gerekli bilgileri girdikten sonra banka sizden görüşme için uygun tarih ve saat bildirimi istiyor. Seçtiğiniz adrese gelecek olan kurye, imzalamanız gereken evrakları seçtiğiniz saat ve tarihte size ulaştırıyor. Kredinizi kullanmak için ille de kuryenin belgeleri getirmesini beklemenize gerek görülmeyen bu sistemde, işleminizin internet üstünden gerçekleştirmeniz gereken kısmını tamamladığınızda krediniz kullanımınıza hazır hale gelmiş oluyor.

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ