Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Kişiler gelirlerini aşan durumlarda, ihtiyaçlarını karşılamak için en çok kredi kullanım yolunu tercih ederler. Kişisel aylık harcamalar için kredi kartı kullanımı, araç alımı için taşıt kredisi ve konut sahibi olmak isteyip de yeterli nakdi olmayan kişiler ise çoğunlukla konut kredisi kullanırlar. Zamanla bu kullanılan kredilerin ödemeleri aylık geliri aşmaya başlarsa, bireyler, bu sefer de borç kapatma kredisi nasıl alınır? Sorunun cevabını aramaya başlarlar.

İhtiyaçları Karşılamanın En Kısa yolu Kredi Kullanımı

Aylık ödeme gücü olan ve bu ödemeleri düzenli yapan bireyler, gelirlerini aşan harcamalar için sıklıkla bankalardan kredi kullanırlar. Kredi kullanılırken ise planlı hareket etmeyen kişiler, kimi zaman kredilerini öderlerken zorluklar yaşayabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise, gelirlerine göre kredi ödemlerin yüksek olmasındandır. Kişi, kredi kullanırken o gün ki ihtiyacı kadar kullanıp, gelecekte yapabileceği harcamaları göz ardı ettiğinde ise, ihtiyaçlar arttığında kredi ödeme de zorluk çekmeye başlayıp, aylık kredi ödemelerini rahatlatma yolları ararlar.

Borç Kapatma Kredisinde İzlenmesi Gereken Yollar

Borçların kapatılması için kredi kullanmak, genellikle toplam kredilerin aylık ödemelerin ağır gelmesinden dolayı tercih edilen bir yoldur. Bunun yanında kredi dışı borçlar için de kredi kullanımı yapılabiliyor. Bu borçlar sistemde gözükmediği için kredi kullanımı daha kolay gerçekleşiyor.

Kredi borcu kapatmak için kredi kullanmak ise bankaların dikkatle incelediği, kredi türleridir. Bankalar kimi zaman yaptığı borç transferi kampanyaları, uygun faizden diğer bankadaki kredilerin toplanıp, bankadan yeni bir kredi kullandırım şeklindedir. Bu kampanya bir borç kapatma kredisi olup, faiz oranları piyasa faizine göre oldukça avantajlı olabiliyor. Bu tür bir krediye başvurmak için tüm kredi borçlarının güncel kapama bakiyeleri ilgili bankalardan alınıp, gelir belgesi ile başvurmak gerekiyor. Kredi olumlu sonuçlandığı taktirde ise, size elden para verilmeyip, havale, EFT yolu ile ilgili bankalara kredi kapama şeklinde para gönderilmesi şeklinde gerçekleşiyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çıkmadıysa Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizde kredi, Kredi çıkmadıysa yapmanız gerekenler ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ