Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Ülkemizde birçok bankalardan kredi borcu olan kişiler tek tek bankaları gezerek kredi borçlarını ödemektense tek bir banka üzerinden yapılandırarak daha uygun vade ve geri ödeme şartları ile borçlarını yapılandırma yolunu seçebilirler. Çoğu banka bu krediyi vermektedir ve bankalar borç kapatma kredisi nedir? Banka ya da kredi danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar üzerinden yeni kredi işlemi yapıldıktan sonra borç transfer işlemi yapılır. Borç transfer işlemi ile borçlu olduğunuz bankalarda ki borçlarınız kapatılır. Kullanmış olduğunuz kredi hesabınıza yatmadan havale ile borçlu olduğunuz banklara ödenir böylelikle tekrardan banka gezmeden ödeme işlemleriniz tamamlanmış olur. İşinizi sağlama almanız açısından yapılan bu borç transfer işlemenin borçlu olduğunuz bankalara telefon yada şube üzerinden bildirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bazen bankalar borcunuzu kaptığınız halede sistemde sizi borçlu konumda bırakabilmektedir. Sonuç olarak borç kapatma kredisi temel olarak ihtiyaç kredisi olduğu için sorun olamamaktadır bazı durumlarda kredi danışmanlık hizmeti veren kuruluşlardan yardım almanız akılcı olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Alma Şartları

Borç kapatma kredisi başvurup almanız için bazı genel şartlar ihtiyaç kredisi alma şartları ile aynıdır. İhtiyaç kredisine başvuru yapar gibi başvuru yapmanız sonrasında da müşteri temsilcinize bu krediyi güncel borçlarınızı kapatmakta kullanacağınızı söylemeniz gerekmektedir. Müşteri temsilciniz otomatik olarak kullandığınız krediyi borç transfer kredisi olarak yapılandırılacaktır. Borçlarınıza ek olarak kredi kullanmış olacaksınız. Bazı durumlarda borç yapılandırma işlemi yapılmamaktadır. Bu durumlar sadece konut kredisi için geçerlidir.

Danışmanlık Hizmeti

Borç kapatma kredisi kullanırken mutlaka tüm bankalardan güncel kredi oranlarına göre vade ve faiz oranlarını inceleyiniz. Ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girmek sizi daha büyük zorlukların altına itecektir. Kredi çıkmıyor ise mutlaka kredi danışmanlık hizmeti alınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartınızı En Kolay Şekilde İptal Etmek başlıklı makalemizde kart, kredi kartı ve Kredi Kartınızı En Kolay Şekilde İptal Etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ