Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Finans sektöründe hizmet veren pek çok kurum ve kuruluş, çeşitli dönemlerde yaptıkları kampanyalarla müşteri çekmeye çalışmakta, kampanyalar dışında da rekabet şartları içerisinde müşteri toplamaya uğraşmaktadırlar. Bu durum, müşterilerde piyasayı takip etme ve en uygun hizmeti bulma refleksi oluşturmuş olduğu için, pek çok kişinin birden fazla banka ve kuruluşa karşı maddi yükümlülük altında olması hiç de şaşırtıcı olmayan bir gerçektir.

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç transferi ya da borç transfer kredisi, finansal kuruluşlara olan borçların tek bir kredide toplanıp eşit ödemeler için yapılandırıldığı bir işlemdir. Konut kredileri de dahil hemen her türlü kredi borcu bu şekilde birleştirilebilir. Her ne kadar medya üzerinde büyük reklamı dönen bir uygulama olmasa da, ülkemizde de var olan ve geçerliliğini ispatlamış bir hizmet olarak pek çok bankanın ürün portföyünde bulunur.

Borç Transfer Kredisi Kimlere Verilir?

Borç transfer kredisinde bankaların amacı, düzenli olarak para girişini sağlayabilen, ödemelerini aksatmayan müşterileri kendisine çekmektir. Bu  sayede banka hem kendi müşterilerini arttırmış olmaktadır, hem de rakip firmaların müşteri portföyünü azaltmaktadır.  Bu kredi belli bir dönemde aksatma yapmadan kredi borcunu ödemiş olan kişilere verilmektedir.

Borç Transfer Kredisi’nin Özellikleri Nelerdir?

Borç Transfer Kredisi, temelde ihtiyaç kredisi olarak adlandırılan finansal ürünlerle aynı özelliklere sahiptir, ve aynı şekilde kullanılır. Tek fark kişiden, kredi ile kapatılması planlanmış olan borçlara dair detaylı bir döküm istenmesidir.

Borç Transfer Kredisi’nin Bana Faydası Nedir? Borç transferi sayesinde elde edilebilecek faydaları sıralamak gerekirse
-Dağınık halde bulunan borçları bir araya toplayarak zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

-Yapılandırmanın tarihindeki koşullara göre daha uygun ödeme şartları oluşmasına yardımcı olur.

-Düzenli ödemeler sayesinde plan yapmayı ve ona göre hareket etmeyi kolaylaştırır.

Eğer önümüzdeki dönemde broç transfer kredisi kullanmayı planlıyorsanız ING, Finansbank, Denizbank, İş Bankası, Teb, Vakıfbank gibi bankalar borç transferi kredisi vermek üzere sizleri bekliyorlar.

 

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ