Bugün 04.07.2016 Pazartesi Bankalar Açık mı? Ptt Açık mı?

Bankacılık işlemlerinden yaralanmak isteyenler ve bayramı bekleyenler 04. 07. 2016 tarihinde bankaların açık olup olmadığını bizlere sordu. Biz de eftnedir.org sitesi olarak sizlerin bu sorusuna aldığımız doğru bilgiler dâhilinde cevap vereceğiz.

Bayram da kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektör çalışanlarının ve çalışmayan kişilerin bir şekilde bayram yapacağını muhakkak ki biliyoruz. Ancak kimin ne kadar tatil yapacağına dair bu zamana kadar gelen net bir bilgi yoktu. Alınan bilgiler dâhilince hangi kurumların tatil süresinin kadar olduğunu sizlere söyleyerek aydınlatacağız. Siz de 04. 07. 2016 tarihinde bankaların açık olup olmadığını merak ediyorsanız yazımızın devamı takip edin.

Banka Şubeleri 04. 07. 2016 Tarihinde Sadece Yarım Gün Çalışacak

  • Banka şubeleri 04.07.2016 tarihinde yalnızca yarım günlük izin kullanacak. 4 Temmuz 2016 tarihine denk gelen bu süreç te Arefe günün de bankalar sadece yarım gün çalışarak hizmeti sonlandıracak.
  • Daha sonra 8 Temmuz 2016 tarihinde tüm gün çalışarak hizmet vermeye devam edecek.
  • Banka ve bankacılık işlemlerinizi bu süreçler içerisinde bir an önce halledebilirsiniz. Diğer zaman dilimleri içerisinde sadece Bankamatik ’ten işlem yapabilirsiniz.
  • Ancak bankamatikten yapamayacağınız işlemler varsa bayram tatili bitene kadar bu durum sizi sıkıntıya sokabilir.
  • Ancak eğer çalıştığınız banka özel bir bankaysa durum biraz daha değişiyor. Bayram tatili boyunca özel bankalar sadece 5 Temmuz, 6 Temmuz ve 7 Temmuz da tatil yapacak.
  • Arefe günü ise diğer bankalar gibi sadece yarım gün tatil yapabilecek. Buna bağlı olarak EFT gibi işlemleriniz varsa bu işlemleri 4 Temmuz Pazartesi günü saat 12 olmadan halletmelisiniz.

PTT Şubeleri Bayramda Çalışmayacak

  • PTT şubelerinin bayram boyunca müşterilerine yapacağı sürpriz biraz can sıkabilir. Alınan bilgiler PTT şubelerinin Arefe günü dahi 9 günlük bayram süreci boyunca açık olmayacağı yönünde.
  • Bu nedenle PTT şubesinde bir işiniz varsa ne yazık ki bayramın bitmesini beklemek zorunda kalacaksınız.
  • Ancak bayram bittikten sonra PTT şubelerinden eskisi gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTTMatik’ten de yapabileceğiniz tüm banka işlemlerini halledebilirsiniz.

 

2016 Bayramda Bankalar Ne Zaman Açılacak? yazımıza göz atabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan 2016 Bayramda Bankalar Ne Zaman Açılacak? başlıklı makalemizde PTT Şubeleri Bayramda Açık Olacak mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ