CEPTETEB Kredi Kartı İptali

Kredi kartı kullanımlarının giderek artmasına bağlı olarak, bankalara kredi kartı konusunda gelen talepler de fazla oluyor. Söz konusu taleplerin büyük bir kısmı da kullanılan kredi kartlarının iptali konusundadır. Özellikle kartın çalınması ya da kaybedilmesi gibi durumlarda kişiler direkt olarak bankaya iptal talebinde bulunur. Kart iptali için genellikle kişiler şubeleri ya da çağrı merkezlerini tercih ediyor. Ancak TEB müşterileri, bankasından bir internet şifresi edindikten sonra CEPTETEB aracılığıyla iptal işlemlerini yürütebiliyor. CEPTETEB kredi kartı iptali yaptıktan sonra hiçbir şekilde şubelere gitmenize gerek kalmaz. Tüm akıllı cihazlara ücretsiz olarak indireceğiniz bu uygulama ile kart iptali taleplerini hızlı biçimde yapabilirsiniz.

CEPTETEB Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

TEB müşterileri bu sistemden faydalanmak için öncelikle bankasına başvurarak bir internet şifresi edinmelidir. İnternet üzerinden ya da şubelerden şifrenizi aldıktan sonra akıllı telefonlarınıza CEPTETEB’i indirebilirsiniz. Sistemde kredi kartı menüsüne ulaştığınız zaman, kullandığınız kredi kartınız görünecektir. Bu alandan bankanıza kart iptal talebini iletebilirsiniz. Bu talebin hemen ardından kredi kartınız üzerine bir bloke konulacaktır. Sistem üzerinden kart iptali talebini yaptıktan sonra herhangi bir şekilde şubeye gitmenize gerek yoktur. Yine internet üzerinden kartınızın kullanım dışı kaldığını görebilirsiniz. Ayrıca kartınızı bankamatiklere soktuğunuz zaman yine kullanım dışı olduğunu görebileceksiniz.

CEPTETEB Kredi Kartımı İptal Edemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı iptal taleplerini CEPTETEB üzerinden yapan kişilerin, iptal işlemlerinde aksama görülebilir. Bu durumda öncelikle kredi kartınızda borç sorgulaması yapmanız gerekecektir. Zira kartınızda herhangi bir şekilde borç görünüyorsa, sistem kart iptal talebini dikkate almaz. Bu durumda öncelikle kredi kartı borçlarını sıfır düzeyine indirmeniz gerekecektir. Tüm borçları ödedikten sonra yine 1-2 dakika içerisinde kartınızı iptal edebilirsiniz. Öte yandan kredi kartlarını iptal ederken, kartınızda herhangi bir otomatik ödeme talimatı olup olmadığına da bakmanız gerekiyor. Zira kartınızda otomatik ödeme talimatı bulunuyorsa, sistem yine kart talebini onaylamaz. Bu durumda da öncelikle CEPTETEB üzerinden otomatik ödeme talimatlarını kaldırmanız gerekiyor. Kredi kartındaki otomatik ödeme talimatları kaldırıldıktan sonra yine iptal işlemleri güvenle yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası İlk İmza Hesabı başlıklı makalemizde Hesap açabilmek, İlk İmza Hesabı ve İş Bankası İlk İmza Hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ