Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizin büyük sektörleri arasında yer alan tarım ve hayvancılık sektörü, kişileri tarım işine teşvik etmek amacı ile her zaman devlet tarafından desteklenmektedir. Bu sebeple çiftçi kredisi veren bankalar mevcuttur. Milli tarım projesi ile birlikte çiftçiler her alanda her zaman için devletten destek görmeye devam edecek ve tarım işi ile uğraşan çiftçiler için finansal destek, ilerleyen senelerde de sağlanmaya devam edecektir. Çiftçilere acil nakit ihtiyaçları için verilen ve devlet tarafından sağlanan desteklerin yanında, özel bankalar ile kamu bankaları da çiftçilere özel kredi imkanı sunmaktadır. Tarım ve hayvancılık sektöründe çalışan çiftçilere kredi sağlayan bankalar, çiftçilere özel farklı kolaylıklar sağlayarak bu hizmeti gerçekleştirmektedirler. Bu bankaların kredileri geri ödeme kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Çiftçiler hasat dönemlerinde eline geçen para ile senede bir olmak üzere ödeme yapma imkanı bulmaktadırlar.

Çiftçilere Özel Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ülkemizde tarım ile uğraşan çiftçilere her yıl destek vermek amacı ile kredi verilmektedir. Krediye başvurmak için gereken belgeler ile banka şubelerine gidip kredi talep eden çiftçilere, çeşitli ödeme kolaylıkları sağlayarak ve düşük faiz oranları sunarak çiftçilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Çiftçilere özel tarım kredisi veren bankalar şunlardır:

  • Şekerbank
  • TEB
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Halkbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank

Çiftçi Kredisi Alma Koşulları

Bankalar daha çok müşteri kazanmak adına ve kendi müşterilerini ellerinde tutmak için düşük faiz oranları ve çeşitli ödeme kolaylıkları sağlayarak, kampanyalar düzenlemektedirler. Çiftçiler genel de kamu bankalarını tercih ettikleri için, diğer bankalar yeni kampanyalar ve avantajlı fırsatlar sunmaya devam etmektedirler. Bankaların kredi talebinde bulunan kişilerden talep ettikleri ilk koşul, gelir belgesi olmaktadır. Düzenli bir geliri olan müşterilerin kredi alması daha kolay olmaktadır. Bankalar, kendilerini teminat altına almak istedikleri için kişilerden gelir belgesi istemektedirler. Gelir durumuna göre kredi limiti belirlenerek ödeme planı belirlenmektedir. Kredi talebinde bulunan kişilerin ilk olarak kredi notuna bakılarak bankalar tarafından onay verilmektedir. Kişiler için kredi değerlendirilirken kredi notu büyük önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde bankalar, dosya masrafı ve Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ