Çiftçi Nakit Kredisi

Çiftçi nakit kredisi Çiftçinin hesabında para olmasa bile hesabına tanımlanan kredi limiti kadar kullanım hakkı veren bir kredi türüdür. Bu hesaptan zirai faaliyetlerle ilgili çek, senet ödemeleri ile zirai kredilerin taksit ,faiz ve komisyonları otomatik olarak ödenmekte çiftçi bu hesaba ait ödemeyi hasat dönemi sonunda yapmaktadır. Bu hesabın özelliği hesapta para olmasa bile hesaba tanımlanmış limit kadar ödemenin hesaptan yapılabiliyor olmasıdır.

Çiftçi nakit kredisi bankaların bu alanda faaliyet gösteren müşterileri kazanmak adına yürüttüğü bir bankacılık uygulamasıdır .hesaba ait faiz ve anapara ödemeleri kişinin seçeceği ödeme zamanlarına göre belirlenecek faiz ödemeleri ile  yılda en fazla iki kez tahakkuk edebilecektir. Bu kredi kullanımında hesaba işleyecek olan faiz tutarı kredinin kullanıldığı gün sayısı kadar olacaktır.

Bu kredi başvurularında bankanın talep edeceği belgeler nelerdir?

  • Kimlik fotokopisi,
  • Çiftçi kayıt sistemine yapılan kaydın aslı
  • çiftçilik belgesi
  • Banka şubesinde hakkınızda yapılacak değerlendirmenin ardından istenecek diğer belgeler

Nakit kredisi onaylanan çiftçi bu krediyi nasıl kullanır?

Kredisi onaylananlara bankaların atm  kanalları 7/24 hizmet vermekte  ve bu araçlar vasıtası ile işlem yapılabilmektedir. Yapılacak olan işlemlere ait ödemelerin gerçekleşmesi için  giderlerin zirai faaliyetle ilişkili olması gerekir.

Çiftçi nakit kredisi vadesiz hesaba tanımlanan bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde hasat dönemine kadar gerçekleşecek olan giderler banka tarafından finanse edilmekte ,kişinin vereceği otomatik ödeme talimatı ile zirai faaliyetin yürütmesi ile ilgili olan tüm ödemler bu hesaptan yapılabilmektedir. Kredi kullanımı ile ilgili olarak ATM’ler 24 saat hizmet vermekte ,ödemeleri ise hasat dönemi ile uyumlu olacak sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Özellikleri başlıklı makalemizde ziraat bankası bankkart özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ