Citibank EFT Saatleri

Elektronik Fon Transferinin kısaltması olan EFT para transferlerinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Çünkü EFT bir bankada bulunan banka hesabınızdan başka bir bankada yer alan bir hesaba gerçekleştirilen para transferlerine verilen isimdir. Uzun yıllardır ülkemizde hizmet vermekte olan Citibank müşterilerine EFT ile ilgili kullanabilmeleri adına farklı kanalları ile hizmet vermektedir. Citibank hesabınızdan yapacağınız EFT işlemleriniz için bankanın internet şubesinin kullanabileceğiniz gibi bankanın sizlere en yakın şubesi aracılığı ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tüm bankacılık işlemlerinizde olduğu gibi EFT işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirirken de herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına öncelikle EFT ile ilgili tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

Bankacılık sektöründe hizmet veren bankalar EFT işlemleri ile ilgili müşterilerine belirli bir saat aralığı belirlemiştir. Söz konusu saat aralığı bankadan bankaya farklılıklar gösterebilmektedir. Banka müşterileri EFT işlemlerini gerçekleştirirken mutlaka bu saat aralığını dikkate almalıdırlar.

Citibank EFT Saatleri

Citibank’ta müşterilerine EFT işlemleri ile ilgili bir saat aralığı belirlemiştir. Bankanın müşterileri için belirlemiş olduğu bu saat aralığı sabah saat 09.00 ile akşam saat 17.00’dir. Sizler de Citibank’ta bulunan hesaplarınız üzerinden farklı bir banka hesabına para transfer ederken mutlaka bu saat aralığını göz önünde bulundurmalısınız. Şayet yapmış olduğunuz para transferinin aynı gün içerisinde muhatap banka hesabına geçmesini istiyorsanız EFT işlemlerinizi bu saat aralığında gerçekleştirin. Çünkü bankanın belirlemiş olduğu hafta içi EFT saatleri arasında yaptığınız tüm transferleriniz anında karşı banka hesabına geçecektir.

Citibank ya da Merkez Bankasının yoğun olduğu resmi tatil ya da hafta sonu tatili öncesindeki günlerde bazen yaptığınız EFT işlemlerinizin muhatap banka hesabına geçmesi daha uzun bir zamana denk gelebilmektedir. Çünkü söz konusu günlerde EFT kuyruğu oluşmakta ve işleminiz yaptığınız saat dikkate alınarak EFT kuyruğunda beklemeye alınmaktadır. Ancak eksik ya da hatalı bilgi girmediğiniz sürece işleminiz mesai günü bitmeden mutlaka karşı hesaba aktarılır. Herhangi bir yanlış bilgi girmeniz halinde ise banka tarafından transferiniz gerçekleştirilmez ve bu durumda mutlaka banka müşteri temsilcileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Eft Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ