Denizbank Eft Saatleri

Banka ve finans şirketlerinin hizmet amacını kısaca açıklamak gerekirse bireylerin maddi birikimleri ve nakit işlemlerini en iyi şekilde değerlendirebilmek ve sürdürebilmek olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle de bankalar müşterilerine birbirinden farklı birçok çözüm ile hizmet vermektedir. Bu çözümlerden bir tanesi hiç şüphesiz ki müşterilerin gerek kendi hesapları arasında gerekse farklı ödemeleri adına başkalarının hesabına para gönderebilmek adına başvurdukları elektronik fon transferleri yani EFT’lerdir. EFT’ler farklı iki banka arasında Gerçekleştirilen işlemlerdir.

Para Transfer İşlemleri

Çağımızda herkes para transfer işlemlerini en kısa sürede gerçekleştirmek istemektedir. Çünkü özellikle ticari işlemlerde vakitte nakitte oldukça değerlidir. Bu nedenle de bankalar aracılığı ile gerçekleştirilen Virman, Havale ve EFT gibi işlemlerin doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi hem gönderici hem de alıcı taraf için büyük önem teşkil etmektedir. Tüm işlemlerin doğru ve hızlı olması oldukça önemli olsa da özellikle EFT’ler farklı iki banka arasında gerçekleştirilen işlemler olması ve bu nedenle geri dönüşünün daha zor olması sebebi ile iki kat önem gerektirmektedir.

EFT’nin Bankacılık Sektöründeki Önemi

Ülkemizde hizmet vermekte olan devlet bankaları ve özel bankalara tüm işlemlerinde olduğu gibi EFT işlemleri için de büyük bir titizlik ile hizmet vermektedirler. Virman ve havalelerden farklı bir işleyişe sahip olan EFT’ler farklı iki bankanın hesapları arasında gerçekleştikleri için bankaların prestijleri açısından ayrı bir yere sahiptir. Bankalar, yapacakları tüm bankacılık işlemlerinde müşterilerini mağdur etmemek ve yapılan para transferlerini belirlenen şartlarda gerçekleştirebilmek adına büyük bir titizlik ile çalışmaktadırlar. Bu bankaların müşterilerinin gözünde sahip oldukları prestijleri için de oldukça önemlidir.

            Denizbank EFT İşlemleri

Denizbank ülkemizdeki büyük özel bankalardan biridir. Bu nedenle de bankacılık anlamında tüm hizmetleri müşterilerine sunmaktadır. Bu işlemlerden biri de bireyler arasında en sık kullanılan işlem olan EFT’dir. Diğer bankalarda olduğu gibi Denizbank’ın da EFT için belirlediği saat dilimleri bulunmaktadır. Denizbank müşterilerini sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında EFT yapma imkanı sunar. Bu saat dilimleri arasında gerçekleştirilen EFT işlemleri aynı gün karşı hesaba geçerken saat 17.00’den sonra gerçekleştirilen işlemler ise bir sonraki iş günü karşı hesaba geçmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Eft Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ