Denizbank Hasat Vadeli Kredili Mevduat Hesabı

Türkiye cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk köylü milletin efendisidir diyerek toplum içerisinde ki önemlerini vurguladığı tarımsal üretici kesimin hasat dönemine  kadar bazı ekonomik sorunlar yaşamaları bankaların bu konuya eğilmelerine neden olmuştur.
Ürünün ekim  aşamasından başlayıp hasat zamanına kadar olan bu uzun süreç boyunca pekçok maliyete katlanmak zorunda kalan çiftçi sınıfı, kendilerine sunulan kredi uygulamalarından faydalanarak ürün gelirini sağladıkları zamana kadar giderlerini finanse edebiliyorlar. Denizbank tarım alanın da faaliyet gösteren çiftçi kesime farklı kredi seçenekleri sunduğu paket uygulamalarıyla, kazanç zamanlarına kadar geçecek olan zaman diliminde olabilecek maliyetleri bu krediler vasıtasıyla karşılayıp, hasat zamanlarında elde edilen gelirle de kredi kapaması yapmalarını sağlar.

Hasat vadeli kredili mevduat hesabı uygulaması nasıl işliyor?

  • Bu hesapta paranız olmasa dahi elektrik,su,telefon,doğalgaz gibi fatura ödemeleri kredili mevduat hesabınızdaki limitiniz kadar kullanılıp tahsil edilir
  • Hasat vadeli kredili mevduat hesabına hesabın kullanıldığı gün kadar faiz işler
  • Kredi ödemesi yıl sonunda hasat dönemi ile eş zamanlı olacak şekilde yapılıp oluşabilecek mağduriyetler önlenmiş olur.

Hasat vadeli kredili mevduat hesabınızdan fatura ödemesi yapılabilmesi için bu hesaba otomatik ödeme talimatı vermiş olmalısınız. Hesabı kullanabilmek için banka tarafından verilmiş  olan çiftçi kartınızın olması gerekir. Hesabın  en önemli avantajlarından biride  hesaba kullanılan gün kadar faiz işlemesi. Bu sayede rutin kullanılan faiz uygulamasından ayrı bir uygulama ile daha ekonomik bir finansman aracını düşük faizle hasat zamanı ödemiş oluyorsunuz. Çiftçi kesiminde kazanç döneminin uzun bir zaman dilimi sonunda oluşu kendileri için gelir-gider dengesini gider yönüyle ağırlaştırıp dengesiz bir tablo oluşturur. Bu aşamada kullanıma en uygun finansal  araç ,giderleri karşılayan ve bunu gelir zamanı ile aynı dönemde talep edip kullanılan gün kadar faiz ile geri ödemesi yapılan kredi uygulaması olacaktır.

Denizbank, tarım sektöründe faaliyet halinde olan çiftçi sınıfına destek olup uygun  kredi ödeme seçenekleri ve kredili hesap üzerinden oluşturduğu otomatik fatura ödeme sistemi sayesinde rahat bir dönem geçirmelerine katkı sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Çek Kredisi başlıklı makalemizde finansbank çiftçi kredisi ve finansbank tarım kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ