Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Üreticiye tarımsal destekleri farklı başlıklar altında sunup, nakit ihtiyaçlarını bu alanda faaliyet gösteren çiftçilere özel kredi seçenekleri sunarak kullandıran  denizbank, hasattan yüksek verim alma arzusundaki üreticiye destek paketleri sunuyor.

Tarımsal yatırım kredilerini birkaç başlık altında toplayıp ihtiyaca göre uygun olanının kullandırıldığı bu kredi düşük faiz oranları ile maliyet hesabı yapan üreticinin yanında yer alıyor.Hayvancılıktan,organik ürün kredisine, arazi ve ekipman desteğinden ,su ürünleri kredisine varana kadar pekçok kredi kullanım seçeneği bulunmaktadır.

Banka hangi tarımsal projeler konusunda kredi kullanım  imkanı veriyor?

 • Traktör ve tarımsal ekipman kredisi: Bu kredi çiftçilerin ihtiyacı ola Traktör alımlarında fatura üzerindeki değerin %75’ine kadar ,2.el araçlarda ise kasko bedelinin %75’ine varan oranda destek sağlıyor.60 aya varan vade seçenekli bir kredi kullanım çeşidi.
 • Arazi alım kredisi :ekspertiz değerinin %50’si oranında kredi kullanım imkanı verilen yeni tarımsal arazinin alımı için 60 aya varan vadelerle kredi kullanımı sağlar
 • Sera yapım ve modernizasyon kredisi: üretim yapan çiftçinin sera bakım ve modernizasyon maliyetlerinde kaynak oluşturma amaçlı geliştirilen fatura bedelinin %75’ine kadar 60 aya varan vadelerle kredi kullanım imkanı veren bir uygulama
 • Meyve tesis kredisi: meyve bahçeleri için gerekli gübre,çit,fide alımı gibi maliyetleri karşılamak için verilip fatura bedelinin % 75’iki almayacak olup 60 aya kadar varan kredilerden faydalanma imkanı tanır
 • Hayvancılık kredileri; hayvancılık ekipmanları alımı, süt hayvanı alımı, besi hayvanı alımı olmak üzere 3 ana başlık etrafında toplanmıştır. Hayvancılık ekipmanları; süt sağım makinaları ile soğutma tankları olup fatura bedelinin %75ine kadar 60 aya varan vadelerle kredi kullanımı yapılıyor. Süt hayvanı aliminda;süt hayvancılığı ile ilgili faaliyet gösteren işletme ve üreticilerin damızlık hayvan alımını finanse etme amaçlı fatura bedelinin %75’i oranında ve 60 aya varan vadelerle kredi kullanımı sağlanıyor. Besi hayvancılığında;besi hayvanı alımı için gerekli olan bedelin %75’i kadar kredi kullanımı sağlanıp maksimum 12 aya varan 6 ayda bir geri ödemeli kredi kullanım imkanı vardır.
 • Su ürünleri kredisi; su ürünlerinin avlanması ve yetiştirilmesi için gerekli olan ekipmanları sağlayan (balıkçı ağları, balık bulucu cihazlar, oksijen tüpü, balıkçı tekneleri gibi..)bir finansal kredi imkanıdır.Kredi kullanım imkanı fatura değerinin %75’i olup 48 aya varan vadelerle kullandırılır
 • Damla sulama kredisi; kuraklıkla mücadelede etkili olan modern sulama sistemlerini işletmelerinde kurmak isteyenlere fatura bedelinin maksimum% 75’i oranında krediyi 60 aya varan vadelerle kullandırıyor
 • Tadilat modernizasyon kredisi;ahır,kümes,balık üretim tesislerinde yapılan tadilat masrafları fatura bedelinin%75’i oranında 60 aya varan vadelerle kredi kullanımı sağlanıyor. Çiftçinin kendi evine yönelik harcamaları ise 36 aya varan vadelerle kredilendiriliyor.
 • Organik ürün kredisi; organik ürün tarımı yapacakların bunu belgelemeleri şartıyla 60 aya varan hareketle kredi kullanımı yapabilecekler.
 • Pulluk mibzer kredisi; pulluk ve mibzer değen her parsele bir ekipman tahsis edip 60 aya varan vadelerle kredi kullanımı yaptırılıp çiftçilerin ekonomik olarak büyümesi hedefleniyor.
 • İyi tarım uygulaması; tarımsal faaliyetlerini

doğaya saygılı ve zarar vermeden yapanları destekleyen bir kredi uygulaması olup 60 aya varan vadelerle kredi kullanımı yaptırılıyor.

Denizbank’ın tarım sektöründe  faaliyet gösteren çiftçilere yönelik hasat zamanına yönelik ödeme kolaylığı getiren kredileri kaliteli ve yüksek verim alınan tarımsal ürünler olarak hem üreticinin hem de finansörlerinin yüzünü  güldürecektir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde Vakıfbank Çağrı Merkezi Numarası ve Vakıfbank Hakkında Sıkça Sorulan Sorular hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ