Dükkan (İşyeri) Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Türkiye de kendi işinin sahibi olan bir patron olmak istemez misiniz? Kim istemez ki, dediğinizi duyar gibiyim. Gelirinizi arttırmak, kendi işinizin patronu olmak, memnun olmadığınız iş yerinden ayrılarak yeni rakipler edinmek hepinizin hakkı. Bugün işyeri açmak için gerekli sermayesi olmayan insanlar ne yazık ki hala özek sektörün güdümü altındadır. Nakit ihtiyacı olan insanların yardımına yetişen bankalar artık herkesin kendine özel bir iş yeri olması için fırsat kapılarını aralıyor. Sizde iş yeri açmak için kredi veren bankalara giderek ihtiyacınız olan krediyi temin edebilirsiniz.

İşyeri Açmak İçin Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Ediliyor?

Bir iş yeri açmak istiyorsunuz fakat nakit paranız yok. Gerekli sermayeniz olmadan iş yeri açamayacağınızı düşünüyorsunuz. Artık nakit ihtiyacı endişesine son. Son yıllarda Türkiye de bazı bankalar iş yeri açmak isteyen kendi işinin patronu olmak isteyen insanlara kredi veriyor. Ancak bu kredilerden yararlanmanız için bazı şartları yerine getirmeniz şart. İş yeri kredisinden yararlanmak için: 

  • Daha önce herhangi bir bankadan kredi aldıysanız zamanında ödemiş olmalısınız.
  • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
  • En önemlisi de kredi aldığınız bankaya son 1,5 sene içerisinde gecikmiş bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.
  • Kredi notu 1200-1600 arasında olan kişiler bankaların iş yeri için verdiği ihtiyaç kredisinden yararlanamayacaktır.
  • Kısacası bankalar verdikleri paranın riske atılmaması için kusursuz bir profil aramaktadır.

Dükkân(İşyeri)Açmak İçin Hangi Bankalardan Kredi Alabilirsiniz?

Avantajlı Kredi Yardımı İçin Ziraat Bankası

Ziraat bankası, avantajlı fırsatlarıyla işyeri açmak isteyen bireylerin ilk adresi olmaktadır. Daha fazla tercih edilmesinin nedenlerinden biri ise devlet tarafından destekleniyor olmasıdır. KOBİ’lere de destek veren Ziraat bankasının kredi alanlara verdiği düşük faiz oranları cepleri az da olsa rahatlatıyor. Eğer ‘’ben de işyeri kuracağım’’ diyorsanız en yakın Ziraat bankası şubesine giderek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Halk Bankası İşyeri Kredisi Vermek İçin Müşterilerini Bekliyor

Halk bankası, Türkiye de KOBİ’lere en büyük desteği veren bankalardan bir tanesidir. Halk bankasına giderek iyi kredi notunuzla işyeri açma kredisi alabilirsiniz.

Yapı Kredi ve Garanti Bankası İş Yeri Açma Kredisi Veriyor

Yapı Kredi bankası sizin projelerinizi inceleyerek iş yeri açabilmeniz için kredi veriyor. Aynı şekilde Garanti bankası da Avrupa yatırım fonu desteği almaktadır. Bu şekilde iş yeri açmak için girişimde bulunan kişilere kredi desteği sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Denizbank İşyeri ve Mortgage Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ