Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Türkiye de bugün ev sahibi olamayan binlerce insan bulunmaktadır. Nakit sıkıntısı yaşayan tüketiciler ev alma konusunda da bu doğrultuda sıkıntı çekmektedir. Bu hususta bankalar tüketicilere konut sahibi olabilmeleri için düşük faizde konut kredisi fırsatı vermektedir. Bu şekilde ev sahibi olmak isteyen insanlar bankadan kredi çekebilecek ve çektikleri krediyi çok düşük faizlerle ödeyebilecek. Ev sahibi alamayan müşterilerin bankalardan kredi çekmeye çekinmesi sonucu nedeninin faiz oranları olduğunu fark eden bazı bankalar çözümü kredi faizlerinin düşük tutulmasında buldu. Peki, bugün Türkiye de hangi bankalar düşük faizli kredi veriyor? Ev sahibi olmak istiyorsanız sizler düşük faizle kredi veren bankalardan yararlanabilirsiniz.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangi Koşulları Arıyor?

Türkiye de kredi çekerek ev sahibi olabilen milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu insanlar ödedikleri kredi faizleri ile genelde ay sonunu bile çıkaramamaktadır.  Kredi çekecek olan kişilerin de taşıması gereken bazı koşullar mevcuttur. Bilinen bir gerçek var ki bankalar bugün her isteyene kredi vermemektedir. Özellikle konut kredileri de herkese verilmemektedir. Peki, bankalar konut kredilerini kimlere veriyor?

Konut Kredisi Almak İstiyorsanız Kredi Notunuzu Yüksek Tutmalısınız

Konut kredisi diğer krediler gibi, bankanın müşteriye verdiği kredi notunun iyi olması sonucunda verilmektedir. Daha önce bankanızdan kredi aldıysanız ve kredinizi zamanın da ödediyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Ancak aldığınız kredinin parasını bankanıza zamanında ve yeterli miktarda ödemediyseniz bankanızın size vereceği kredi notu düşük olacaktır. Eğer konut kredisi almak istiyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekmektedir.

Konut Kredisi İçin Bankanıza Başvuru Yaparken Gerekli Belgeleri Götürmeyi Unutmayınız

Konut kredisi çekmek isteyen müşterilerin dikkatine! Bankanıza giderken mutlaka kimliğinizi, hangi konutu satın almak istiyorsanız o konutun tapu fotokopisini, aynı zamanda ikametgâh bilgilerinizi bankaya götürmelisiniz. Aksi takdirde konut kredisi için gerekli işlemleri yapamayabilirsiniz.

Konut Kredisi Veren Bankalar

  • Konut Kredisi veren bankaların en başında Türkiye Ekonomi Bankası gelmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası %1,10 ile başlayan faizlerle müşterilerine konut kredisi vermektedir.
  • Garanti Bankasına giderek uygun faizlerle konut kredisi çekebilirsiniz.
  • Tekstil banka uğrayarak ihtiyacınız olan konut kredisini uygun faiz oranlarıyla çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank İşyeri ve Mortgage Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ