Eft Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Bir çok insan yüksek miktarda nakit taşımanın zorluğundan dolayı bankaları kullanmaktadır. Sadece yüksek miktardaki parayı muhafaza etmekle kalmayıp paranın güvenli bir biçimde yer ve el değiştirmesini de sağlamaktadır günümüzde bankalar. Gerek bir iş anlaşmasındaki para transferi olsun, gerekse bir kişinin kendi hesabından başka hesabına kira ödemesi yapması, ya da bir insanın bankalar aracılığıyla başka bir insana bir miktar para göndermesi, vermesi günümüzde bankaların EFT teknolojisi ile çok kolaydır. EFT’nin açılımı “Elektronik Fon Transferi”dir. Farklı bankalar arasındaki para transferi için kullanılır. Genelde cepten rahatlıkla yapılabilmesinden dolayı EFT her an her yerde dakikalar içinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Ve genelde bu hizmetleri karşılığında bankalar da müşterilerinden belirli bir miktar ücret talep etmektedirler. Bankalar tarafından talep edilen bu EFT ücretlerinin miktarları bankadan bankaya değişmektedir. Ama buna ek olarak bazı bankaların bazı uygulamaları ücretsiz EFT fırsatı sunmaktadır. Bunlara örnek olarak Finansbank’ın Enpara uygulaması verilebilir.

Her ne kadar Enpara işlemleri şubeden bağımsız olsa da www.enpara.com adresli siteden internet üzerinden rahatlıkla para transferinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ve işlemlerinizi yapmak için şubeleri kullanamasanız da Finansbank ATMlerini kullanabilirsiniz.

Enpara dışında Ing Bank’ın “Ingbank Günlük Paket” uygulaması da bulunmaktadır. Enpara’nın aksine şubelerden işlem yapmanız mümkündür. Bu uygulamayı kullanmak için sizden istenen ise Ing Bank’a ait bir kredi kartınızın olması, en az bir otomatik ödeme talimatınızın olması ve kredili mevduat hesabınızın olmasıdır. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde cep ve internet şubesinden yapacağınız tüm ETF işlemleri ücretsizdir.

Yapı Kredi’nin ise Nuvo isimli şubesiz bankacılık uygulamasında ise tüm EFT işlemleri ücretsizdir.

Teb’in ise CepteTeb isimli ücretsiz EFT yapılabilen bir şubesiz bankacılık uygulaması bulunmaktadır.

Ve son olarak Garanti Bankası İGaranti uygulaması ile de eft işlemini ücretsiz yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cumartesi Günü Açık Olan Bankalar başlıklı makalemizde avm açık banka, cumartesi açık banka ve haftasonu açık bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ