Ek Hesap Limiti Düşürme

Ek hesaplar yüksek bütçelerin harcandığı dönemlerde adeta bir kurtarıcı gibi hemen yetişiyorlar. Limiti fazla olan ek hesaplar ise banka kullanıcıları için zaman zaman ekonomik olarak zorlayıcı olabiliyor. Bu tür durumlarda yapmanız gereken ise oldukça basit. Bankanıza yazılı ve imzalı olarak başvurarak, limit düşürme talebinde bulunuyorsunuz. Bankadan gelen onayla birlikte limitiniz düşürülmüş oluyor. Düzenli kredi kartı kullanıcılarının sıkça başvurduğu bir yöntem olan ek hesap, limiti iyi ayarlandığında son derece kullanışlıdır. Düşürmek için tek yapmanız gereken bankanıza başvurmak. Öte yandan, eğer uygun şartları karşılıyor iseniz, limit yükseltme işlemini de talep edebiliyorsunuz. Bankanızdan ek hesap limiti düşürme işlemi için bankanıza daima başvurabiliyorsunuz.

Hesap Limitini Yükseltmek

Hesap limiti yükseltme işlemi, düşürme işleminden biraz daha farklı işliyor. Zira limit yükseltmek için, ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız, sık kullanımınız, kredi puanınızın talep ettiğiniz yükseltme birimine yeterli seviyede olması gibi kriterlere sahip. Eğer ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız ve kredi puanınız da yeterli seviyeye ulaştıysa, bankanıza yazılı ve imzalı bir şekilde başvuru yaparak limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Öte yandan, tekil kredi çekimlerinizde de kredi kartı kullanımının etkisi son derece büyük. Talep edeceğiniz, ev, araba veyahut tatil gibi kredi alma talepleriniz de kredi puanınızın iyi seviyelerde olması alacağınız yanıtında olumlu olabileceği anlamına geliyor.

Limit Belirleme Sistemi

Herkesin merak ettiği kredi limit belirleme sistemi ise biraz ilginç bir işleyişe sahip. Zira, düzenli yaptığınız ödemeler daha önce yaptığınız işlemler gibi faktörler bu durumu oldukça etkiliyor. Öte yandan gayrimenkul durumunuz, gelir düzeyiniz gibi yan faktörler de kredi kartı hesaplarınız ve kredi başvurularınız da son derece etkili faktörler. Eğer düzenli bir işe sahip iseniz ve ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız kredi limitinizi dilediğinizce yükseltme durumuna da sahip oluyorsunuz. Öte yandan, bankaların verdiği acil durumlar için avans kullanma hizmeti de nakit avans olarak her an başvurabileceğiniz bir hizmet. Kredi limitinize bağlı olarak verilen nakit avans fiyatlamaları acil durumlarda hemen orada ki parayı kullanmanızı sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi İptalinde Yaşanan Zorluklar başlıklı makalemizde kredi, kredi iptali ve Kredi İptalinde Yaşanan Zorluklar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ