Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır?

Günümüzde, kredi kartları hemen herkes için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Nakit taşımaktan daha kolay ve güvenli olması, anında taksit fırsatı kullandırması gibi özellikleri kredi kartını pek çok açıdan en çok tercih edilen ürünler arasına sokuyor. Günümüzde yapılan harcamaların çok büyük bir kısmında da bu sayılan özelliklerinden dolayı kredi kartı kullanılıyor.

Ek Kart Nedir? Kimlere Ek Kart Verilir?

Ek kartlar, bir kredi kartına bağlı olan ancak bir başka kullanıcıya verilen kartlardır. Pek çok banka için ek kart başvuru kıstasları oldukça basittir:

-Kişinin, ek kartın bağlı olacağı asli kartın sahibi tarafından izin verilen, kan bağı ile bağlı bir kişi  olması,

-18 yaşından büyük olması.

Bununla beraber, kişinin 16 ile 18 yaşları arasında olması durumunda, velilerinin izni ile ek kart kullanmasına izin verilebilmektedir.

Ek Kart Nasıl Çıkartılır?

Ek kartları çıkartmak için birden fazla yöntem kullanılabilir, ancak en makul yöntem internetten başvurmaktır. İnternet bankacılığı için bilgileri tanımlı olan bir kart sahibi, dakikalar içerisinde kart başvurusunu tamamlayabilir. Genelgeçer kabul görmüş olan ek kart başvuru sayısı sınırı 10 adettir.

İnternet üzerinden başvurmak istemeyen ya da internet bankacılığı kullanmayanlar ise telefon bankacılığı hizmetini kullanarak sipariş verebilirler. Burada, çağrı merkezi üzerinden bilgilerinizi teyit ettirerek kolaylıkla kart başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Son olarak da, banka şubesine gidip klasik yöntemle kart başvuru formu doldurarak ek kart çıkarttırmanız mümkündür.

Ek Kartın Özellikleri Nelerdir?

Ek kartların teknik olarak ve kullanım açısından asli karttan hiç bir farkları yoktur. Geçmişte bütün ek kartlar asıl kart ile aynı numaraya sahipti ve tüm kartlar ortak bir limiti kullanıyordu ise de bu durum son yıllarda değişim göstermiş ve artık numarası ve limiti farklı kartlar çıkartılmasına da izin verilmiştir, özellikle de ek kartların farklı şehirlerde okuyan öğrenciler için kullanılması bu durumda etkili olmuştur.

 

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ