Ek Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Hayatımızda kredi kartlarının oldukça büyük önemi vardır. Özellikle bütçelerini kredi kartı ile dengeleyenler sürekli olarak kullanmak zorunda kalmaktadır. Bunların yanı sıra kampanyalardan yararlanarak indirimli ürünler almak ve puan kazanmakta kredi kartı kullanmanın faydaları arasındadır. Ek kredi kartı da hayatımızda kredi kartları ile girmiştir. Peki, ek kredi kartı nasıl iptal edilir? Bu konu hakkında yapmanız  gerekenleri yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Kredi kartınıza tanımlı bir ek karta sahipseniz ve bu kartı iptal ettirmek istiyorsanız yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Ek kredi kartı nasıl iptal edilir sorusuna cevap olarak iptal ettirme yöntemlerini sizlere aktaracağız.

Ek kredi kartının bağlı olduğu kart sahibi iptal işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için bankanın şubesine gidebilirsiniz. Banka şubesinde yetkili kişi ile görüşerek iptal talebinizi iletebilirsiniz. Bu talep üzerine gerekli işlemler yapılacak ve kartınız iptal edilecektir. İptal edildikten sonra iptal edilen kredi kartını kırarak atabilirsiniz.

Ek kredi kartı iptal işlemini ayrıca bankanın telefon bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kendi bilgileriniz ile telefon bankacılığına giriş yaptıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşerek ek kredi kartınızın iptal edilmesi talebini verebilirsiniz. Bu işlem sonrasında müşteri hizmetleri talebinizi alacak kredi kartınızın iptali gerçekleştirmektedir. Bu durumda herhangi bir şekilde şubeye gitmenize gerek yoktur. Kartınızı kırarak atabilirsiniz.

Hem ek hem de asıl kredi kartı iptallerinde bankalar bazen kartı iptal ettirmemeniz için çeşitli fırsatlar sunabilmektedir. Bu gibi durumlarda eğer gerçekten iptal işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyorsa ısrar etmelisiniz. Aksi durumlarda bankaya iadeli taahhütlü yazı yazmanız iptal işleminin kesin bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Banka en geç 10 gün gibi bir sürede kartınızı iptal etmelidir. Etmediği takdirde BDDK’ya şikayette bulunabilirsiniz. Şikayetiniz sonrasında bankaya gerekli işlemler yaptırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası Neden Yaptırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ