Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat bankası

Özellikle tarım ‘da çalışan çiftçiye verdiği destekle bilinen, ziraat bankası bankacılık sektöründe uzun vadeli uygun faiz oranları ile farklı popülasyon ve tüketim alışkanlıklarına sahip halk yığınları arasında dengeli finansman kalemleri ile dikkatleri çekiyor.

Ziraat bankası Türkiye’nin her yerinde birçok şubesi olan ve müşterilerine ister internet şubeciliği ister bulundukları bölgedeki şubeler vasıtası ile hizmet veren köklü bir kuruluştur. Bu bankanın toplumun her kesiminden kişiye yönelik birtakım bankacılık uygulamaları var. Bunlardan biride emekli olmuş vatandaşlara yönelik geliştirilen kredi seçeneklerinin yer aldığı paket kredi uygulamasıdır. Bu kredi uygulamasından faydalanabilmek için öncelikle eğer maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız ziraat bankası şubesine giderek maaşınızı buradan almak istediğinizi belirtip gerekli bilgileri iletmek. Yada e-devlet üzerinden giriş yaparak maaşınızı ziraat bankasına yatması yönünde talimat vermek şeklinde olacaktır. Ziraat bankası emekli kredi olanaklarından faydalanabilmek için bu bankada bir vadesiz hesabı oluşturmalı ve maaşınızı bu hesap üzerinden çekmelisiniz. Ayrıca diğer bankalardan farklı olarak dilerseniz bankaya yatan maaşınızı emeklilere özel bir uygulamayla günlük atm limiti ile aynı gün tamamını çekebilirsiniz. Üstelik bu hesap için hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Burada vadesiz bir hesap oluşturduktan sonra bir ziraat bankası şubesine kimliğinizle giderek kredi talebi başvurunuzu yapabilirsiniz. Size özel oluşturulacak olan bu kredi kullanım hesabı maaşlarınızın yatış tarihine göre yapılandırılıp 36 aya varan vade seçeneği sunuyor. Bir de emekliler için hazırlanmış olan yeni bir kredi paketi programı sözkonusu.

Sosyal destek paketinin içeriği nasıl

Faizsiz olarak kamu bankalarında emeklilere özel olarak düzenlenen bu pakette vatandaşlar aldıkları maaşın 10 katına kadar kredi kullanabilecekler.Örneğin;1200 TL maaş alan biri 1200×10=12000 TL tutarında kredi kullanım imkanına kavuşacak. Bu kredinin geri ödemesi ise  bir yıl sonra başlayacak olup faizsiz ve vade  süresi uzun bir ödeme planı oluşturulacak. Yani kredinin alınmasıyla beraber başlayan süreç, bir yılın dolmasıyla ödeme planındaki taksitlendirmeye göre başlayacak olup bu bir yılda dahil olmak üzere alınan kredi üzerinden herhangi bir faiz ödemesi yapılmayacak.  Sosyal paket adı altında kamuoyuna duyurulan paket kapsamında emeklileri her anlamda rahatlatacak düzenlemeler bulunmakta.

Emeklilere özel hazırlanmış olan bu sosyal destek paketi henüz tamamlanma aşamasında olup yürürlüğe girdiğine emeklilerin hayat kalite ve standardında sıçramalar yapacak gibi görünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Senetle kredi verenler güvenilir mi? başlıklı makalemizde senetle kredi bakılması gerekenler, senetle kredi güvenli mi ve senetle kredi verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ