En Çok Şubesi Bulunan Banka Hangisi

Bankacılık sisteminin çok gelişmesine bağlı olarak bankaların kurumsal yapıları da hızlı bir şekilde yükseliyor. Şube sayıları ve bankamatik sayıları bakımından oldukça üst seviyelere çıkan bankalar bu konuda adeta birbiriyle yarışır hale gelmiştir. Bu konuda ‘En çok şubesi bulunan banka hangisi‘ diye soran kişiler için bankaların şube ve bankamatik rakamlarından bahsedebiliriz.

TC Ziraat Bankası A.Ş

1863 yılında Osmanlı Devleti zamanında kurulan Ziraat Bankası, Türkiye’de varlık gösteren üç kamu bankasından birisidir. Bankanın şube ve bankamatik sayısı incelendiği zaman Türkiye’nin büyük bankası olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Toplamda 1811 şubesi bulunan banka, bu anlamda sektörde ilk sırada yer alıyor. Ayrıca bankanın 1811 adet şubesinin 27’si yurtdışında yer alıyor. 2015 yılında Katılım Bankasını da hizmete sokan Ziraat Bankası, kurumsal yapısını bir kat daha arttırmayı başarmıştır. Devlete bağlı birçok ödemenin kişilere Ziraat Bankası üzerinden yapılması, bankanın müşteri portföyünü de oldukça geniş tutuyor. Ziraat Bankası, müşteri sayısı bakımından da Türkiye’de ilk sırada yer alan bankadır.

Türkiye İş Bankası A.Ş

1924 yılında kurulan bankalardan birisi olan Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankasının ardından en geniş şube ağına sahip olan bankadır. İş Bankasının şuan için yurt içinde aktif durumda olan 1352 adet şubesi bulunuyor. Ayrıca bankanın yurt dışında da 23 adet şubesi bulunuyor. Ticari ve bireysel bankacılık hizmetini sunan ilk ve en büyük özel banka konumundaki İş Bankası, devlet bankası olan Ziraat Bankası dikkate alınmadığı zaman Türkiye’nin en büyük bankası konumuna geliyor.

Bu iki banka dışında Türkiye’de en geniş şube ağına sahip olan banka Türkiye Garanti Bankası A.Ş’dir. Toplam 980 şubesi bulunan banka bu alanda üçünü sırada yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Fastpay Uygulaması ve Avantajları başlıklı makalemizde Denizbank, Denizbank Fastpay uygulaması ve avantajları ve EFT hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ