En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Ani doğan bir ihtiyaç ya da gayrimenkul alımlarında kredi çekmek bir gelenek haline geldi. Bankalarda bu ihtiyaçların çeşitliliğine göre kredileri ayrıştırdı. Konut kredisi, araç kredisi, bayram kredisi, evlilik kredisi gibi birbirinden farklı ve tutarlı onlarca kredi türü ortaya çıktı. Küçük ihtiyaçlar için ise program ortaklı kredi kartları geliştirildi. Ancak bazı bireyler daha önceki dönemlerde ödeme düzensizliği yaşadıkları için, yeni bir kredi kartı kullanmak istediklerinde problem yaşayabiliyorlar. Ya çok yüksek faize katlanmak zorunda kalıyorlar ya da hiç kredi kartı kullanamıyorlar. Bu noktada da en kolay kredi kartı veren bankalar araştırılmaya başlanıyor. İşte kredi süreci diğerlerine göre daha hızlı ve kolay ilerleyen bazı bankalar.

Garanti Bankası

Garanti Bankası Türkiye’de hizmet veren en büyük bankalardan bir tanesidir. Büyüme hızında risk alma yeteneği de önemli bir faktör olmuştur. Kredi notu düşük ya da kara listede bulunan bireylere kredi kartı vermesi ile adından sıkça söz ettirir. Hatta konut kredisi anlamında yüksek faiz uygulasa da en yüksek krediyi veren bankaların başında garanti bankası gelmektedir. Garanti Bankası ile yapılan bir maaş anlaşmasına bağlı kullanılacak kredi kartı limiti çok daha fazla artmaktadır. Elbette bankanın kendi içinde risk kriterleri mevcuttur. Ancak diğer bankalara göre çok daha düşük olduğunu söylemek mümkündür.

HCBC Bank

HCBC ile olan iş ortaklığı sayesinde Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan ICBC Bank verdiği yüksek tutarlı krediler ile anılmaya başlandı bile. Risk konusunda gözü karar davranan ICBC Bank, bu politikası sayesinde pek çok müşteri kazanımı sağladı. Elbette ilerleyen dönemlerde bankanın politikası bilinmiyor. Ancak şuan için riskli bireylere karşı olumlu yaklaşımları olduğunu söylemekte fayda var.

Finansbank

Finansbank da çok uzun yıllardır Türkiye’de hizmet veren bir başka büyük banka. Özellikle çiftçi ve tarım kredileri konusunda adından söz ettiren banka, bu tür krediler için de risk almayı göze alıyor. Çiftçi ve tarım destekleme kredi kartlarında, ipotek ya da kefil yöntemi ile, bazen buna gerek kalmaksızın yüksek tutarlı kredi kullandırımına gidiyor. Ancak kurumsal anlamda önemli ataklar yapan banka bu konudaki politikasında değişiklik yapar mı bilinmez.

Bir önceki yazımız olan Kredilerin Yükselen Faizleri Ev Alacakları Zorluyor başlıklı makalemizde gayrimenkul yatırımcısı, kredi ve kredilerin yükselen faizleri ev alacakları zorluyor hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ