En Kolay Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde pek çok banka ve finans kuruluşu, çok farklı amaçlara yönelik olarak finansman desteği sağlamakta ve kredi hizmeti vermektedirler. Banka kredileri, değişik vadelerde, değişik faiz oranları karşılığında müşterilere borç olarak verilen paradır. Son yıllarda, teknolojik atılımlara da uygun olarak gerek telefon bankacılığından gerekse de internet şubeleri üzerinden tek bir işlemle insanlar kredilerine ön onay alabilmekte, banka şubelerine gitmeksizin kredileri hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. Böylelikle, kişiler kredi çekme işlemini kolayca gerçekleştirmeyi başarabilirler.

Yine de, yukarıda bahsedilen ve ön onay adı verilen sistem her zaman için yeterli olmayabilmektedir. Zaman zaman bu konuda değişik problemler yaşanmaktadır, bunların da en sık tekrar edeni ön onay almış olan kredi başvurusunun şubede karşılık bulmamasıdır. Ön onay sisteminde elde edilen bu kredi değerlendirme sonuçları, diğer alanlarda herhangi bir geçerlilik arz etmemektedir. Bu nedenle de kredi çekmek istediğinizde mutlaka şubeye de giderek başvurunuzu onaylatmanız gerekmektedir. Bankalar bu işlemlerin süresini kısaltmak ve onay sistemini hızlandırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

 

Şu anda, en hızlı işlem yapan bankalar arasında ;

  • Finansbank
  • İş bankası
  • Garanti Bankası
  • Akbank

Bu bankaların hizmetleri diğer bankalardan çok daha hızlı bir şekilde sonuç vermekte ve de işlemleri çok daha çabuk sonuçlanmaktadır.

Unutulmamalıdır ki bankaların kredi hizmetlerine çabuk cevap vermeleri, bankaların kredi yapılandırma ve sermaye güçlerinden doğrudan etkilenmektedir. Ayrıca, her ne kadar bu konuda resmi bir bilgi bulunmasa da, düzenli çalıştığınız ve/ya ödemelerini aksatmadığınız bankalar size çok daha hızlı bir şekilde geri dönüş yapabilmektedirler, zira genel bilgi ağlarından önce tam erişimleri olan kendi veri tabanları üzerinde inceleme yapmaktadırlar.

 

Bir önceki yazımız olan Arsa Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Arsa Kredisi Veren Bankalar, Arsa Kredisine Başvururken Hangi Belgeler Gerekir? ve Hangi bankalar arsa kredisi vermektedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ