En Uygun Konut Kredisi

Konut kredileri tüm bankaların kullandırdığı yaygın bir kredi türüdür. Bu kredi türü diğerlerine göre daha yüksek miktarda olduğu için, faiz ve vade gibi seçenekler daha da önem kazanıyor. Bu konuda en doğru avantajları sunan bankalarla çalışmak mantıklı olacaktır. Sizler için en uygun konut kredisi seçenekleri için bazı noktalardan bahsetmek gerekecektir.

Konut Kredisi Vade Seçenekleri

Konut kredilerinin geri ödemesinde sorun yaşamamak adına vade seçenekleri son derece önemlidir. Burada en yüksek vade seçeneğini veren bankanın, sizler için her zaman avantajlı olmayacağını unutmayın. Çünkü kredinin vade sayısı yükseldikçe faiz oranı da artış gösterir. Bu bakımdan gelir durumunuzla doğru orantılı olarak vadeleri kısa tutmaya gayret edin. 240 ay vade uygulanan kredilerin faiz oranları bir hayli yüksek olacaktır. Genel olarak konut kredilerinde ideal vade seçeneği 120 ay oluyor. Elbette gelir durumunuz çok yüksek değilse, geri ödemede sorun yaşamamak adına vadeleri uzun tutmak avantajlı olacaktır. Bu gibi durumda da en yüksek vade seçeneğini uygulayan bankalar sizler için daha uygun olur.

Konut Kredisi Faiz Oranları

En uygun konut kredilerini belirlerken en fazla dikkat edilmesi gereken nokta faiz oranlarıdır. Bankaların faiz oranları %0,88’den başlar ve %1,25’e kadar yükselir. Bu aralığı tamamıyla bankalar kendisi belirler. Elbette konut kredilerindeki faiz oranlarının devlet kontrolü altında olduğunu da unutmamak gerekiyor. Sizler için en düşük faizi uygulayan banka daha avantajlı olacaktır. Bilindiği gibi konut kredileri 100 bin TL civarında oluyor. Bu miktara faiz de eklendiği zaman toplam ödenecek tutar bir hayli yüksek oluyor. Bu açıdan düşük faizleri kullanmak daha avantajlı olacaktır. %0,88 faiz oranı ile birlikte 120 ay vade seçeneği koyan bankalar bu konuda daha güvenle tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Anında Hesaba Yatan Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde Anında Hesaba Yatan Kredi Başvurusu, kredi ve Yapı Kredi Bireysel hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ