Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

İhtiyaçlar doğrultusunda bankalardan talep edilen krediler dönem dönem yapılan kampanyalar ile daha cazip hale  gelebilmektedir. Bu kampanyalardan biri olan ertelemeli kredi kampanyaları kredi tutarına ait ödenecek taksit miktarının bankanın belirlediği süre kadar ertelenmesi mantığına dayanır.İki,üç belki altı ay boyunca ödenmeyecek olan kredi taksit miktarları bu süre sonunda diğer taksit miktarlarına yansıtılacak şekilde ödemesine başlanır.

Krediler gibi kredi kartlarında da benzer süreç işlemekte bu finansal kaynakta da ödemeler konusunda tanınan esneklik kart sahiplerine kısa bir süreliğine de olsa geçici bir rahatlık sağlamaktadır. Bankalar bu tür kampanyaları daha çok özel zamanlarda yapmayı tercih etmektedir.yılbaşı,bayram gibi toplumun tamamını ilgilendiren dönemler buna örnek gösterilebilir.

Hangi bankalar bu kredi tahsisini yapmaktadır?

  • 36 ay vadeli 10.000 liralık kredi imkanını veren Türkiye ekonomi bankası (TEB) kredi geri ödemesini kredi başlangıç tarihinden 3 ay sonra yapılabilmesine imkan tanıyor. Banka bu kredi onayını vermeden önce size ait kredi notu araştırması yapacak ödemler konusunda veya diğer finansal geçmişiniz hakkında varsa olumsuz durumlar bunları inceleyerek kredi başvurusu hakkında son kararı verecektir. Teb’in bedelli askerlik hakkında da kredi kartı kampanyası bulunmakta buradan çekilecek miktarı 3 ay erteleme garantisi sunmaktadır
  • Bedelli askerlik konusunda kredi veren bankalardan diğeri Denizbank’tır. Bu bankadan çekeceğiniz kredi miktarının geri ödemesine 4 ay sonra başlayabilirsiniz. Denizbank ayrıca Kobilere yönelik olarak ta % 45’ten başlayan faiz oranı ve 36 aya varan vade imkanı ile 1.500.000 TL’ye kadar kredi tahsisi sağlıyor. Bu krediden istifade edecekler için ayrıca taksitlerin 3 ay ertelenebilmesi imkanı da bulunuyor
  • Akbank, %1.24 faiz oranlı kampanyayı duyurarak kurban bayramı sonrasında ödeme imkanı getiriyor. Banka müşterisi,30 Haziran’a kadar kredi kullandığında ödemesini kurban  sonrasında yapmaya başlıyor.
  • Burgan Bank, 20 bin TL’ye kadar olan bayram kredisi kampanyası başlattı ve bu kredi için günlük 32 TL ödenip ödemesine istenirse eylül ayında başlanabiliyor.
  • Vakıfbank müşterilerine özel olarak bayram için düzenlediği kampanyayı “bayramla özel sıfır kilometre taşıt kredisi “olarak duyurdu .Bu kredide 48 aya varan vade ve 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli ve değişken taksitli ödeme seçeneklerinden faydalanılabiliyor .

Ertelemeli kredinin sağladığı faydalar nelerdir?

Bu kredi, anında nakit ihtiyacının karşılanmasına olanak tanımanın yani sıra ödeme konusunda kısa süreli de olsa sıkıntıda olan banka müşterisine ödemelerini öteleme fırsatı tanımaktadır. Fakat ertelemeli krediden faydalanacak olanlar kredi taksit ödemesi başladığı anda ödenmeyen ayların kredi taksitleri de eklendiğinden daha yüksek kredi taksidi ödeyeceklerdir.

Ertelemeli kredi, ödemler konusunda kısa süreli  yetersizlik yaşayan kişiler için faydalı olabilecek bir alternatif kredi kullanım şeklidir. Banklar tarafından özel dönemlerde çıkartılan bu krediler için kredi erteleme süresi faiz ve vade koşulları farklılık arzetmekte olduğundan bütçeye en uygun ve ihtiyacı karşılayabilecek kredi kullanımı en doğrusu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredilerimi Tek Bankada Toplamak İstiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ