Ev Hanımı Kredi Alabilir mi?

Kredi kullandırma konusunda yoğun teşvikler yapan bankalar, farklı iş kollarında varlık gösteren kişilere özel seçenekler geliştirmiştir. Bu kapsamda ev hanımları için de belirli kredi avantajları yaratılmıştır. Bilindiği gibi ev hanımları daha çok vaktini evde geçiren ve eşinin maaşı ile geçimini sağlayan kişiler olacaktır. Ancak ‘ev hanımı kredi alabilir mi?‘ sorusunu soran kişilere, bankaların belirli şartlarda kredi verdiğini söyleyebiliriz. Birçok özel bankada ve devlet bankasında, ev hanımları için özel kredi seçenekleri yaratılmıştır. Ev hanımlarının düzenli bir maaşı olmadığı için, kredi kullandırma konusunda daha başka kriterler aranacaktır. Belirli kriterleri taşıyan kişiler, istediği bankadan kredi çekebilir.

Ev Hanımları Hangi Şartlarla Kredi Çekebilir?

Ev hanımları için geliştirilen kredi seçenekleri, eşlerin maaşı üzerinden değerlendirilir. Yani eşinizin maaşını bankaya belgelediğiniz zaman kolayca kredi çekebilirsiniz. Ancak eşinizin gelir durumunun yetersiz olmadı ya da kredi sicilinde herhangi bir bozukluk olması durumunda, kredi başvurularınız olumsuz olarak değerlendirilir. Bu noktaya kredi çekebilmek için üzerinize kayıtlı olan bir malı bankaya ipotek ettirmeniz gerekecektir. Üzerine ev, arsa, araba ya da dükkan gibi taşınmaz mallar kayıt olan ev hanımları; bu malları bankaya ipotek göstererek kredi çekebilir.

Ev Hanımları Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Ev hanımlarına özel olarak sunulan ihtiyaç kredileri, 1.000 TL ile 30 bin TL aralığında sunuluyor. Elbette çok yüksek bir gelir beyanı yaparak bu miktarı 50 bin TL’ye kadar çıkarabilmek mümkün olacaktır. Buradaki temel kriter elbette gelir belgesinde yazılı olan aylık maaştır. Eşinizin geliri asgari ücret civarında seyrediyorsa, alabileceğiniz kredi ortalama olarak 10 bin TL seviyelerinde olur. Ancak aylık 2-3 bin TL maaşı olan kişiler 30-40 bin TL’ye kadar kredi kullanabilir. Kredilerle ilgili başvuruları yaparken doğrudan banka şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca aktif müşterisi bulunduğunuz bankalardan kredi başvuruları doğrudan internet üzerinden de yapabilirsiniz. İnternetten yapacağınız ön başvurulardan sonra kesin onay için şubelere gidebilir ve kredinin toplam tutarını alabilirsiniz. Ev hanımları için sunulan kredilerde herhangi bir dosya masrafının talep edilmediğini de belirtmek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerken Ailemi Kefil Gösterebilir miyim? başlıklı makalemizde Kefilli kredi, kredi ve Kredi Çekerken Ailemi Kefil Gösterebilir miyim? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ