Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2015

Bankalar kişilere kredi verirken bazı şartları aramaktadır. Bu şartlardan en önemlilerinden ikisi kredi notu ve gelir düzeyidir. Bu iki unsur krediyi kullanmak için uygunsa bankalar kredi başvurularını onaylamaktadır. Ancak ev hanımı olan kişilerde kredi kullanmak isteyebilmektedir. Bu gibi durumlarda ev hanımlarına kredi veren bankalar araştırmaları yapılmaktadır. Yazımızda ev hanımlarının nasıl kredi kullanabileceği hakkında genel bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ev hanımlarının herhangi bir geliri varsa ve bunu belgeleyebiliyorlarsa bankalardan kredi kullanabilirler. Örnek olarak bir ev hanımının evi varsa ve kira geliri elde ediyorsa banka kira beyannamesini gelir belgesi olarak kabul edebilmektedir. Bu durumda kullanılacak kredi için yapılacak başvuruda gelir belgesi olarak ev hanımının kira beyannamesi gösterilebilmektedir. Kira gelirine göre bankalar ev hanımlarına belirli miktarlarda kredi verebilmektedirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ayrıca ipotek karşılığında da kredi verebilmektedir. İpotek için kredi çekmek isteyen ev hanımına ait bir taşınmazın olması gerekmektedir. Taşınmaz olan varlık bankaya ipotek ettirilerek kredi kullanılabilmektedir. Genel olarak bankalar taşınmazın ekspertiz değerinin yarısına kadar kredi verebilmektedir. Böyle bir imkan varsa kredi kullanmak için tercih edilebilir. Tabi ki burada ev hanımının belirli bir gelir elde etmesi kredi ödemleri için oldukça önemlidir.

Bu imkanların yanı sıra ev hanımının eşi  veya çocukları kefil olarak kredi kullanılabilmektedir. Ev halkının geliri ortak gelir olarak alındığında bankalar belirlenen oranlarda kredi verebilmektedir. Bankalar bu şartlarda kredi verebilmektedir. Ancak yine de kredi notu oldukça önemlidir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar dan kredi kullanacak ev hanımının daha önceden bankalara olan borcu varsa bunları düzenli ödemiş olması kredinin onaylanması için oldukça önemlidir. Kredi notu sorgulaması yaparak bankalardan kredi çekebilip çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemesi Yapma başlıklı makalemizde kred kartı sgk ödeme ve sgk ödemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ