Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Son dönemde bir çok kredi kampanyası ile doğrudan bir gelirleri olmadığı halde ev hanımlarına kredi veren bankalar artış göstermiştir. Kamu bankalarından özel bankalara kadar bir çok banka gelirleri olmamasına rağmen ev hanımlarına kredi vererek nakit ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır.Bankaların gelir belgesi olmadan kredi vermediği bilinmektedir.Ancak bu duruma rağmen bazı evrakların tamamlanması halinde daha önce kredi yada kredi kartı kullanmamış olan ev hanımlarına da kredi kullandırılmaktadır.

Bankalar gelir belgesi olmasa bile üzerinden taşınmaz ev bulunan yada bankada bir kısım birikmiş parası bulunan müşterilere bu alanlardan elde ettikleri yada edebilecekleri gelirleri göz önünde bulundurarak kredi kullanımına onay verebilmektedir.Buna bağlı olarak ev hanımlarının üzerine ev bulunması halinde ipotekleyerek yada bankada birikmiş parası varsa bu paranın miktarını aşmayacak şekilde kredi kullanabilirler.Ev hanımlarına ayrıca eşlerinin gelir belgesine istinaden kredi kullanıdırılabilir.Bu nedenle ev hanımlarının krediye başvuruda bulunmadan önce eşlerine ait gelir belgelerini ve gereken diğer evrakları hazır ederek başvuruda bulunmaları kolaylık sağlayacaktır.

Bankalar ev hanımlarına krediyi belirli kampanya dönemlerinde verirler.Hangi bankaların ev hanımlarına kredi verip vermediğini öğrenmek için bu kampanya dönemlerinin yakın olarak takip edilmesi önem taşımaktadır.

Ağustos ayı itibariyle bankalarda aktif olarak devam eden ev hanımı kredi desteği bulunmamaktadır.Ancak ev hanımı iseniz kira gelirinizi yada üzerinize kayıtlı evi göstererek bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.Ayrıca eşinizin gelir belgesi ile de gereken başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.Ayrıca yine eşinizin kefilliği ile kredi başvurunuzun kabul edilmesinin oranı yükselecektir.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ing bankası kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ