Evlilik kredisi 2015

Evlilik hayali kuran çiftler evlenmek için belirli bir bütçeye sahip olmalıdırlar. Bunun için bankaların kredi ürünleri tercih edilebilmektedir. Bu nedenle evlilik kredisi 2015 yılında da kullanılmaya devam etmektedir.

Yapılacak olan harcamalar için normal ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Ancak bankaların evlilik kredisi ürünlerinden yararlandığınızda uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu nedenle bankaların evlilik kredileri araştırması yapılmaktadır. Bankaların evlilik kredilerinden yararlanmak için bazı adımları gerçekleştirmelisiniz.

Öncelikle bankaya kredi başvurusu yapmak için bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için gelir belgesi, ikametgah belgesi ve nüfuz cüzdanı gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra evliliği kanıtlayan belgelerinde bankaya sunulması gerekmektedir. Banka evlilik kredisi adı altında sizlere kredi verebilmek için evliliğinizin gerçekleşeceği belgeleri görmek isteyecektir.

Çoğu banka evlilik kredilerinde yaptığınız harcamaları karşılamaktadır. İhtiyaç kredilerindeki gibi banka sizlere nakit para vererek kredi kullandırmamaktadır. Bunun için evlilik için yapacağınız veya yaptığınız masrafları gösteren fatura veya proforma fatura gibi belgeler getirmeniz gerekmektedir. Banka bu belgeleri inceleyerek sizlere gerekli olan krediyi verecektir.

Bankaların diğer kredilerinde olduğu gibi evlilik kredilerinde de incelemeler gerçekleşmektedir. Öncelikle banka sizin kredi notu puanınızı inceleyecektir. Kredi notu puanınız bankanın istediği seviyede ise kredi vermek için gelirinizi inceleyecektir. Belgelediğiniz gelirinize uygun olarak banka sizlere kredi desteğinde bulunacaktır. Eğer kredi başvurusunda kredi notundan veya gelirden kaynaklı olumsuzluklar olursa banka sizlerden kefil isteyebilir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken kredi notu ve geliri yüksek olan bir kefil bulmaktadır. Kefil işlemleri sonrasında kredi çekebilirsiniz. Ayrıca bankalara ipotek ettirebileceğiniz taşınmaz varsa bu taşınmazları teminat olarak da göstermeniz mümkündür. Ancak kredi notu puanınız yüksekse ve kredi gelirinize gören orantılı ise banka gelen olarak ipotek veya kefil istememektedir. Bu gibi durumlarda banka direk krediyi onaylamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ