Faizsiz Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bankaların temel çalışma prensibi, faizler üzerine kuruludur. Bankalara başvuru yaparak alacağınız tüm kredilerde belirli bir faiz uygulanır. Geri ödemeler yapılırken hem kredinin toplam tutarı hem de faiz oranları ödenmek zorundadır. Buna karşın günümüz finans sektöründe faizsiz kredi imkanları da ortaya çıkarılmıştır. Öncelikle ‘faizsiz kredi almak için ne yapmak gerekir?‘ sorusunu soran kişiler için bazı faizsiz kredi imkanlarından bahsetmek gerekiyor.

Faizsiz Kredi Nereden Alınır?

Faizsiz kredi kullandırma konusunda hem devlet hem de bankalar tarafından yapılan çeşitli teşvikler vardır. Devlet kanalında KOSGEB tarafından belirli şartlar altında vatandaşlara faizsiz kredi verebiliyor. Bu kurumdan kredi alabilmek için öncelikle farklı bir iş fikri ile başvuru yapmanız gerekecektir. Ancak kişilerde belirli bir yaş ve eğitim şartı da arandığını unutmamak gerekiyor. Öte yandan kredi seçeneklerini büyük oranda geliştiren bankalar, faizsiz kredi seçeneklerini de ortaya çıkarmıştır. Bazı devlet bankaları ve özel bankalar, çeşitli kampanyalarla faizsiz kredi verebiliyor. Örneğin; birçok bankada KOBİ’lere özel faizsiz kredi kampanyası bulunuyor. Bunun yanı sıra Türkiye’deki birçok katılım bankasından da faizsiz kredi alabilmek mümkündür.

Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz kredi kullanmak isteyen tüm vatandaşlar, katılım bankalarının müşterisi olarak bu imkanlardan yararlanabiliyor. Faizsiz kredi kullandırma konusunda özellikle Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası oldukça öncüdür. Bu bankalardan hesap açarak faizsiz kredi fırsatlarından istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Bu bankalardan alacağınız kredilerde herhangi bir faiz uygulanmaz. Elbette kredi başvurularında kişilerde aranan belirli şartlar vardır. Gerekli şartları taşıyan kişiler yine aylık belirli vadelerle bankaya borcunu geri öderler.

Emeklilere Faizsiz Kredi

Devlet tarafından son yapılan düzenlemelerle, emekli vatandaşlara avantajlı kredi imkanları yaratılmıştır. Yapılan düzenleme ile birlikte emekli olan kişiler, 10 maaşa kadar faizsiz kredi alabilecek. Bu kampanyalardan yalnızca kamu bankaları üzerinden yararlanabilirsiniz. Özel bankalar bu kampanyaya dahil değildir. Bunun yanı sıra emeklilere verilen bu kredilerde 36 aya kadar vade seçeneği uygulanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Ev Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Mortgage, Yapı kredi ve Yapı Kredi Ev Kredisi Nasıl Alınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ