Fibabank Banka Hesabı Açtırmak

Türkiye’de hizmet veren avantajlı özel bankalardan birisi olan Fibabanka, vadesiz hesaplarda müşterilerine farklı kampanyalar sunabiliyor. Bankadan açtıracağınız vadesiz hesaplarla birlikte birikimlerinizi etkili biçimde değerlendirebilirsiniz. Fibabank banka hesabı açtırmak için doğrudan banka şubelerini kullanabilirsiniz. Daha önceden banka üzerinden hesabı olan kişiler ise internet şubesinden yeni hesap talebi yapabilirler. Ayrıca ek hesap başvurularını da doğrudan internet bankacılığı üzerinden ya da çağrı merkezlerinden yapabilirsiniz.

Fibabank Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Fibabanka üzerinden ilk kez bir vadesiz hesap açmak istiyorsanız, doğrudan banka şubesine gitmeniz gerekiyor. İlk hesap açtıran kişilerin internet üzerinden ya da çağrı merkezlerinden hesap açması mümkün olmayacaktır. Bankaya giderken yanınızda sadece nüfus cüzdanının olması yeterlidir. Ayrıca ehliyet ya da pasaport da bu aşamada aynı işlevi görecektir. Gişe görevlisine hesap talebini ilettiğiniz zaman 3-4 dakika gibi kısa bir sürede banka hesabınız açılır. Sonrasında hesap cüzdanınız gişe görevlisi tarafından sizlere verilir. Banka kartınız ise başvurudan sonra en geç 1 hafta içerisinde belirttiğiniz adrese teslim edilir. Eğer adresinizde değişkenlik durumu mevcutsa, kartınızın doğrudan şubeye gelmesini de sağlayabilirsiniz. Kartınızı aldıktan sonra şifrenizi alarak işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Fibabanka Kart Şifremi Nasıl Alırım?

Hesap açtıktan sonra sizlere kapalı zarf içerisinde banka kartı ulaştırılır. Bu zarfın içerisinde tek kullanımlık bir şifre olacaktır. Bu şifreyle tek seferliğe kartınızı bankamatiklere sokabilirsiniz. Kartı taktığınız zaman ana sayfada sizlerden direkt olarak şifrenizi değiştirmenizi ister. Bu aşamada belirlediğiniz şifreyi iki kez tekrar ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca doğrudan bankanın çağrı merkezini arayarak kart şifresi alabilirsiniz.

Fibabanka Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Fibabank banka hesaplarını açan kişiler, aylık olarak belirli hesap işletim ücretlerini ödemek durumundadır. Fibabanka’nın hesap işletim ücreti kesme konusundaki uygulaması diğer bankalara göre farklıdır. Bilindiği gibi birçok banka 6 ayda bir olmak üzere senede 2 kez bu ücretleri keser. Fibabanka, hesap kesim ücretlerini aylık olarak keserek miktarları düşürmüştür. Buna göre banka sizlerden aylık olarak 7,35 TL ücret alır. Yıllık olarak alınan toplam ücret ise 88,20 TL olacaktır. Ancak vadesiz hesabınız üzerinden herhangi bir otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda bu hesap işletim ücretleri alınmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan ATM Üzerinden Para Transferi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ATM üzerinden havale, ATM Üzerinden Para Transferi Nasıl Yapılır? ve EFT işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ