Finansbank Kamu Kredisi

Kamuda çalışanlara özel yürütülen kampanyalardan biride finansbank ‘in kamu kredisi kampanyasıdır. Kampanya sloganı olarak” Finansbank’ta kamulular çok değerli ”sözü kullanılmış ve bu kapsamda reklamlar yürütülmüştür.Finaansbank’in yürüttüğü kampanyada aylık 1,35 faiz oranlı 36 aya varan vadeli kredi, kamuda çalışanlara özel olarak hazırlanmış

Aylık 1.35 faiz oranı kredi tutarlarının hepsi için sabit olarak belirlenmiş ve kredi geri ödemeleri 12 ay ila 36 ay arasında değişen sürelerde yapılabilmekte .Bu kredi başvurusunu 3.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar yapabilmek mümkündür. Bankaya kredi başvurusunda bulunan biri örneğin;3000 TL’lik kredi çekmek istiyor ve ödemesini 12 aylık taksitler halinde yapmak istiyorsa aylık 277 TL ödeme yapacak ve bunun içinde ayrıca kredi tahsis ücreti adı altında 15,75TL’lik ücreti bir defaya mahsus ödeyecektir. Bankadan kullanılan kredi miktarı arttırılarak daha uzun vadelere yapılırsa yine 1.35’lik faiz oranı uygulaması yapılarak ödenecek miktar belirlenir. Örneğin 5.000TL’lik kredi kullanımı yapılırsa ve 24 ay taksitlendirme seçeneği kullanılırsa aylık 253 TL ve 26,25 TL kredi tahsis ücret ödemesi yapılır. Aynı miktar para daha uzun vadelere yayıldığında aylık kredi ödeme miktarı daha da düşüyor. Söyle ki;5000 TL’lik kredi için 36 ay vadelendirme yapılırsa aylık 184TL ödeme yapılır ve kredi tahsis ücreti değişmeden 26,25TL olarak alınır.

Kamu kesimine yapılan kampanyaların amacı nedir?

Kamu kredisi kampanyaları özellikle bayram yada memur maaşları için zamlı ödemelerin yapılacağı dönemlerde yapılmasında ,bu kesimde çalışanların kredi kullanımına teşvik etmek hedeflenmiştir. kredi geri ödemesinin de kurum garantisinde olan birine kullandırılması sebebiyle ödemelerde sorun yaşanacağı pek düşünülmez.

Bu krediden faydalanmak isteyenler hangi belgeleri temin etmelidir?

Bu krediye başvuru yapacak olanların kamuda çalışıyor olması ilk şart olup ön başvuru cep telefonundan sms  veya banka internet sitesi üzerinden yapılabilir. Sms’le yapılacak olan başvurular için t.c kimlik numaranızı yazıp 5030’a gönderebilirsiniz. Bankadan ön onay mesajı aldıktan sonra  nüfus cüzdanı aslı veya noter tasdikli fotokopisi, kamu personeli olduğunu gösteren kimlik ve ikameti belgeleyici son 3 ay içinde düzenlenen telefon,doğalgaz,elektrik,su faturalarından birinin kredi başvurusunda getirilmesi gerekiyor. Adres bilgi sisteminde ikamet kaydı varsa bu fatura ibrazına gerek yoktur

Finansbank kamu kredisi kampanyasına başvuruda bulunacak olan kişiler sayılan bu belgeler ile kesin başvurularını yaparak banka onayı beklerler. Devlet kurumlarında çalışmanın avantajlarını özellikle kampanya dönemlerinde daha çok yaşayan kamu personeli uygun faiz imkanlı kredi kullanım olanağına da kavuşmuş olurlar.

Bir önceki yazımız olan Konut kredisi mi ? İhtiyaç Kredisi mi? başlıklı makalemizde İhtiyaç kredisi ve konut kredisi arasında fark hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ