Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber geçmiş dönemde birkaç gün süre kredi başvuru işlemleri artık dakikalar içinde gerçekleştirilip aynı zamanda kredi değerlendirmelerinizin sonucu gene birkaç dakika içinde telefonunuza bilgi olarak iletilebiliyor.Tüketici kredilerinde sıkça tercih edilen Finansbank ise alternatif kredi başvuru kanalları sayesinden en kolay başvuru yapılabilen bankalardan biri.

Finansbank’a kredi başvurunuzu klasik başvuru yöntemi olan şube aracılığı ile başvuruyu gerçekleştirme yöntemi dışında çok sayıda kanaldan da  iletmeniz mümkün.

Bunlardan en pratik olanı elbette ki herkesin yaşamında yer alan cep telefonları.Cep telefonundan TC kimlik numaranızı yazıp 5030 numarasına sms olarak göndermeniz Finansbank kredi başvurunuzu yapmanız için yeterli olmaktadır.SMS gönderimi sonrasında onay mesajınız yada gerek duyuluyorsa gelir belgenizi talep eden ön onay mesajınız birkaç dakika içinde telefonunuza iletilecektir.Bu onay mesajından sonra kredi kullanmak için gerekli olan belgeleri banka şubesine teslim ederek aynı anda kredinizi almanız mümkün olacak. Eğer SMS’i attıktan sonra doğrudan onay mesajı almanız halinde banka şubesinde imzalanacak evrakları tamamladıktan sonra kredinizi alabilirsiniz. Banka sizden bir belge almaya ihtiyaç duymuyorsa onay mesajını doğrudan gönderip kredi kullanımınızı sağlatmak üzere şubeye davet edecektir.

İnternet kullanan müşteriler ise Finansbank’a kredi başvurularını web sitesi üzerinden iletebilirler. http://www.finansbank.com.tr/krediler/ihtiyac/ihtiyac-kredi-basvurusu.aspx adresi üzerinden sadece Tc kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı girerek başvuru işleminizi tamamlamanız mümkün. Üstelik internet bankacılığı üzerinden başvurusunu tamamlayan müşterilere özel faiz oranları sunuluyor.

Finansbank’ın kredi başvuruları için bir diğer alternatif başvuru kanalı ise , alışveriş kredisi başvuruları için anlaşmalı olduğu alışveriş mağazalarından yapacağınız kredi başvurularıdır.Gene cep telefonunuz üzerinden başvuru yaparak talep edeceğiniz kredinize onay çıkması halinde anlaşmalı mağaza şubelerinden kredi kullanımınıza istinaden alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu üzerinden SMS göndermek dışında finansbank’ın akıllı telefonlar için geliştirdiği Finansbank uygulamalarından da kredi başvurusu yapmak oldukça kolay.Telefonunuz android  yada İOS işlemciye sahipse uygulama dükkanından Finansbank uygulamasını indirdikten sonra uygulamanın yönlendirmeleri ile kredi başvurunuzu birkaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz.

Düşük miktarlı kredi başvurularınız için ATM kanalından ya da çağrı merkezinden başvuru yapabilmeniz kolaylığı ise Finansbank’ın müşterilerine sunduğu bir diğer avantaj.ATM menüsünden yada çağrı merkezi menüsünden kredi adımlarını izleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.Başvuru sonucu gene belirttiğiniz cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi çekmek için SGK Şart Mı ? başlıklı makalemizde gerekli mi?, kredi çekmek ve ssk hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ