Finansbank SMS Kredi Başvurusu

Ülkemizdeki bankacılık ve finans sektörleri geliştikçe, sunulan kredilerin yelpazesi gittikçe genişlemekte ve bu kredilerin pazarlaması, reklamı ve müşterilere ulaşması için değişik iletişim kanalları kullanılmaktadır. Bu nedenle de, hızlı ve etkili iletişim için bankalar teknolojiyi gittikçe daha sık kullanmaktadırlar. Cep telefonları, internet şubeleri, ATMler üzerinden pek çok işlemi gerçekleştirebilmekteyiz. Bu sebeple, kredi başvurularında kullanılan anlık ve hızlı etkileşim için bankaların seçtiği yöntemlerden bir tanesi de SMS ile iletişim kurmaktır.

Son yıllarda kredi başvurusu için en çok kullanılan yöntem SMS ile kredi başvurusunda bulunmaktır. Kredi hizmetleri oldukça hızlanmıştır, sadece bir kaç sms atarak kredi başvurusu yapabilir, kredi limitinizi öğrenebilir, uygun krediler hakkında bilgi elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bankanızın iletişim numarasına istenilen bilgileri içeren bir mesaj atmaktır.

Cep telefonunuzu kullanarak başvuru yapabileceğiniz ve SMS ile kredi bilgilerinizi öğrenip, kredi kullanabileceğiniz bankalar arasındakilerden bir tanesi de Finansbank’tır. Finansbank kredilerine cep telefonu aracılığıyla başvurmak için yapmanız gereken ilk şey, cep telefonunuzun kısa mesaj oluşturma kısmına giderek TC Kimlik Numaranızı yazıp 5030’a mesaj göndermektir. Mesajınız değerlendirildikten sonra Finansbank mesajınızı değerlendirerek size olumlu ya da olumsuz geri dönüşte bulunur. Geri dönüşün olumlu olması durumunda size kullanabileceğiniz miktarı bildirmek için bir mesaj gönderilecektir. Gelen mesajdaki tutarın ihtiyacınızı karşılamakta yetersiz olması durumunda 5030‘a bu defa maaş bilginizi mesaj çekmeniz gerekecektir. Banka, maaş bilginizi değerlendirdikten sonra size yeni kredi teklifini içeren bir mesaj gönderecektir. Şunu unutmamak gerekir ki, yapılacak olan bilgilendirmede belirtilen maaşın resmi olarak kanıtlanabilmesi gerekmektedir.

Tüm bu işlemler ön onay olarak geçmektedir, krediyi gerçekten kullanabilmek için bu bilgilerle beraber en yakın Finansbank şubesine uğrayarak kredinizi aktif hale getirmeniz gerekir.

Ayrıca Sms ile Kredi Veren Bankalar yazımıza göz atmanızı öneririniz.

Finansbank SMS Kredi Başvurusu

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde kredi sicilim bozuk ve maaş aldığım banka kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ