Finansbank Swift Kodu Sorgulama

Finansbank, 27 yıllık bir geçmişe sahip olarak oldukça genç bir bankadır. Bankacılık sektöründe aldığı radikal kararlar ile beraber rekabet sektörü içinde yer alan diğer bankalar arasında öne çıkıyor. Swift kodu uygulamasını 672 banka şubesine entegre ederek faaliyete geçen banka, böylelikle müşterilerinin döviz transferi için işlemlerine hız katıyor. Finansbank swift kodu sorgulama için Finansbank sitesine baktığımız zaman bu kodun FNNBTRIS olduğunu görüyoruz.

FNNBTRIS Kodunun Açılımı Nedir?

Bu swift kodunun ilk dört hanesi bankanın ismi oluşturan harflerden oluşuyor. Daha sonra gelen ve iki haneli olan kod ülkeyi ifade ediyor. Türkiye için bu kod TR’dir. Sonraki iki harf ise yerel bölgeyi ifade ediyor. Finansbank kullanıcısının yurtdışından yapılacak döviz transferi işlemini para göndereceği kişinin ad soyad, adres bilgileri ve hesap numarası veya iban numarası bilgilerini bilmesi gerekiyor. Eğer yurtiçinde bulunan Finansbank şubesine döviz transferi yapılacaksa, yine adınızı soyadınızı, hesap numarası veya iban numarası bilgileriniz ile beraber transferin yapılacağı banka şube kodunu da karşı tarafa bildirmeniz gerekiyor.

Finansbank’ın Yurtdışı Döviz İşlemleri İçin Farklı Bir Uygulaması Var Mı?

1872 yılından itibaren uygulanmakta olan ve para transferinin güven içinde yapılmasını sağlayan western union uygulamasını, banka müşterisin herhangi bir hesap açmasına gerek olmadan para transferini gerçekleştirebiliyor. Yurtiçi herhangi bir Finansbank şubesinden yollanan parayı alaca olan taraf, yurtdışında bulunan western union acentelerinden alabilirler. Yurtdışından gönderilen para ise herhangi bir Finansbank şubesi üzerinden ücret ödemesi yapılmadan alınıyor. FNNBTRIS kodu ile beraber yurtiçi veya yurtdışı döviz transferi işlemlerinizde, bu western union uygulaması ile beraber rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi internet bankacılığı, telefon veya şube üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Akbank Swift Kodu Sorgulama başlıklı makalemizde Akbank swift kodu, Akbank swift kodu sorgulama ve swift hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ