Findeks Nedir, Hangi Hizmetleri Vardır?

2014 yılından itibaren talep eden herkesin erişebileceği bir yapıya kavuşturulan kredi notu kredi kayıt bürosu tarafından findeks markası ile hizmet vermektedir. Bu hizmetten faydalanabilmek için findeks üyeliğini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. www.findeks.com adresinden bireysel veya ticari üyelik işlemlerinizi yapabilir ve kredi performansınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Findeks başkasına ait kredi notu bilgisini de karşı tarafın onay vermesi halinde verebilmektedir. Findeks hizmetleri kredi notu ile sınırlı değildir. Bireysel müşterilere yönelik hizmetler ve ticari müşterilere yönelik hizmetler olmak üzere iki ayrı hizmet türü vardır. Bireysel müşterilere yönelik hizmetler paket uygulamalar halinde satılmakta aylık veya yıllık ödemelerle bu hizmetlerden yararlanılmaktadır. Bu paketler; Findeks Kredi Notu, Risk Raporu, Not Danışmanı, Takipçi, İzleme, Uyarı Hizmetleri şeklindedir. Kurumsal müşterilere yönelik hizmetler; Teminat Mektubu Durumu Sorgulama, Karekodlu Çek Raporu, Çek Durumu Sorgulama Çek Endeksi, Çek Raporu, hizmetleri olarak sıralanabilir.

Findeks hizmeti ile alınan bilgi ne işe yarar?

Findeks hizmeti ile vadeli ve vadesiz hesaplar, teminat mektupları, takibe düşmüş alacaklar, ödenmemiş çekler, verilen çekler, gecikmiş çekler ve icralar, kredi ve kredi kartı ödemeleri hakkında bilgi sahibi olup iş yapma aşamasında olunan kişiler hakkında bilgi edinilir. Riskli bir durumun varlığı halinde zararla sonuçlanabilecek bir işten bu verilerle haberdar olunup vazgeçilebilir .Aynı şekilde bankalarda kredi başvurusu yapan müşterisinin geçmiş verilerine bakarak kredi kullanımı ile ilgili bir karara varır.

Bireysel  hizmetleri hakkında neler söylenebilir?

Findeks hizmetlerinden bireysel müşterilerin yararlanması için verilen bir hizmet olan takipçi ile her an iletişim, kimlik ve kredi kartı bilgilerinizin internet ortamında başkaları tarafından kullanılmasını engellemiş olursunuz. Takipçi hizmeti ile sürekli tarama yaparak bu durumu engellemiş olursunuz. Bir başka hizmet olan risk raporu ile son 5 yıla ait olan kredi geçmişi ile ilgili bilgiler rapor haline getirilerek kullanıcıya sunulur. Not danışmanım ile finansal değişiklikler konusunda uzman danışmanlardan bilgiler alınıp bu değişikliklere müdahale konusunda kişiye özel çözümler sunulur. Dünyadaki finansal bilgilerin tek bir ekrandan görülüp analiz edilerek güncellenmesi izleme hizmeti ile sağlanmaktadır .kredi, kredili mevduat ve kredi kartında meydana gelen değişiklikler kredi başvuruları ile kredi ve kredi kartlarının ödemesinde meydana gelen gecikmeler hakkında  uyarı hizmeti ile bilgi sahibi olunabilir.

Findeks, üyelerine yönelik sunduğu hizmetler ile her türden ihtiyaca hitap eden ürünler geliştirmiş aylık paketler halinde fiyatlandırma yaparak üyelerin hizmetin sunmuştur. Findeks herkes tarafından bilinen kredi notu bilgisinin yanında diğer hizmetleriyle de öne çıkarak talep edenlerin  istifadesine sunulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Kira Beyannamesinde İndirilecek Giderler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ