Findeks Toplam Kredi Limiti Nasıl Artar?

Findeks sistemi, kişilerin finans sektöründeki yerini büyük ölçüde çizen ve bir sonraki kredi hareketliliklerine yönelik ipuçları veren bir sistem olarak göze çarpar. Bankalarla ilişkisi olan her bireyin, Findeks sisteminde belirli bir kredi limiti oluşur. Kredi notunuz, borç durumunuz ve siciliniz gözetilerek sizlere bir kredi limiti oluşturulur. Yani bu sistemde görünen limitin daha üzerinde bir kredi çekebilmeniz mümkün olmayacaktır. Elbette bahsettiğimiz limitleri çeşitli stratejilerle yükseltmek her banka müşterisi için olası bir durumdur. Findeks toplam kredi limiti nasıl artar sorusunu yönelten kişiler için çeşitli finansal durumlardan bahsedebiliriz.

 Kredi Limitlerinin Kullanımı

Findeks sisteminde size ait olan kredi limitinin %30’dan az kısmını kullandığınız zaman, kredi notunuz düşebiliyor. Yani bankalar, sizlere ait oluşturulan bu krediyi her zaman için kullanmanızdan yanadır. Sizlere ait toplam kredi limitinin yükselmesini istiyorsanız, mevcut kredi limitlerini büyük oranda kullanmanız ve geri ödemeleri düzenli yapmanız gerekiyor. Bu çerçevede hem kredi notunuz hem de kredi limitlerinin yükselecektir. Bunun yanı sıra kredi limitlerini kredi kartlarının da etkilediğini unutmayın. Bu açıdan kredi kartlarının geri ödemesinde yaşadığınız her sorun, kredi limitlerini aşağıya çekecektir.

 Kredi Notunun Yükseltilmesi

Toplam kredi limitlerini yükseltmek isteyen bir kişinin doğrudan kredi notuna ağırlık vermesi ve bu puanı belirli bir seviyenin üzerine çekmesi gerekiyor. Genel olarak kredi notu 1500’ün üzerinde olan kişilerin toplam kredi limitleri de iyi düzeylerde oluyor. Ancak kredi puanınız riskli seviyelerde ise, Findeks sisteminde görünen kredi limitiniz de az olacaktır. Kredi notunuz çok düşük düzeylerde ise öncelikle düşük miktardaki kredi türlerine başvuru yapmaya çalışın. Bunun yanı sıra kredi kartı kullanımına da yönelebilirsiniz. Kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin geri ödemesi düzenli yapıldığı sürece kredi notunuz belirli bir seviyenin üzerine çıkacaktır. Bunun yanı sıra otomatik ödeme talimatı vermek ve internet bankacılığı sistemini aktif kullanmak da kredi notunuzu belirgin olarak yükseltebiliriz. Findeks sistemini sizlere verdiği toplam kredi limitini görüntülemek için bireysel ya da kurumsal üyelik yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Babamın Mal Varlığını Nasıl Öğrenebilirim başlıklı makalemizde Babamın Mal Varlığını Nasıl Öğrenebilirim, Vefat ve Veraset ilamı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ