Garanti Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor 2017 Güncel

Türkiye finans piyasasında birçok banka faaliyet gösteriyor. Bunlar Merkez Bankası’na bağlı olarak işlem yürütüyorlar ve Borsa İstanbul gibi kurumlar ile irtibatlı olarak finans hareketlerinde bulunuyorlar. Bu bankaların önde gelenlerinden birisi de Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası, yaklaşık on dört milyon müşteriye hizmet veriyor ve bunu da çeşitli kanallar aracılığıyla yapıyor.

Garanti Bankası’nın İşlem Kanalları ve Mesai Kavramı

Garanti Bankası müşterileri, işlemlerini şubeler, ATM’ler, müşteri hattı ve İnternet bankacılığı ile yapabiliyorlar. ATM’ler ve İnternet şubeleri haftanın 7 günü 24 saat boyunca müşterilerine hizmet veriyor. Müşteriler, bu kanallar aracılığıyla para çekme, para yatırma, borç ödeme, bilgi sorgulama, bilgi güncelleme gibi onlarca işlemi yapabiliyorlar.

Bunların bir kısmı mesai gününün ilk saatine ertelene bilse de eğer yapılan işlem tek banka hesapları içerisinde ise her zaman gerçekleştirilebiliyor. Fakat EFT gibi Garanti Bankası hesabından başka bir banka hesabına para transferi yapılacaksa bu işlemin mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Aksi halde uygulanan işlem, ilk mesai gününün mesai başlangıcında gerçekleştirilmek üzere kayıt altına alınıyor. Garanti Bankasının müşterileri ile en yoğun olarak buluştuğu noktalar ise şubeleri oluyor.

Garanti Bankası Şubelerinde Mesai Saati Başlangıcı

Garanti Bankası şubeleri ise mesai saatlerine göre işlem yapıyor. Mesai başlangıcı çeşitli şubelerde farklılık gösterebilmekle beraber genel olarak 9:00’dır. Kapanış saati de 17:00’dır. Aynı şekilde bazı şubelerin kapanış saati de farklılık gösterebiliyor. Ayrıca Garanti Bankası şubeleri, 12:30 ile 13:30 arasında öğle arası yapıyor. Havalimanlarında, alış veriş merkezlerinde, sınır kapılarında ve bazı merkezi hizmet noktalarında bulunan Garanti Bankası şubeleri ise öğlen arası tatili yapmayarak hizmetlerini 09:00 – 17:00 arasında kesintisiz olarak sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Finansal Yatırım Araçları Nelerdir? başlıklı makalemizde Finansal yatırım, Hisse senetleri ve yatırım hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ