Garanti Bankası Bahar Kredisi

Acil nakit sıkıntısı içinde olan tüketiciye kaynak finansmanı sağlayan bankalar %1.37’den başlayan faiz oranlarıyla 36 aya kadar olan vadelerle kredi imkanı sağlamaktadır. Garanti bankasının bahar kredisinde kullanılacak kredinin miktarı arttıkça ödenecek faiz miktarı azalmakta kredi miktarı azalıp vade süresi arttıkça ödenecek faiz oranları da artmaktadır.

Bu kredide en düşük faiz oranı 50.000TL’lik 36 ay vadeli krediye ait %1.37 ‘lik faiz oranıdır. Garanti bankasının bahar kampanyası adını verdiği bu kredide  maksimum kredi tutarı 100.000 TL ,minimum tutar ise 10.000 TL olmaktadır. Bu kredide 36 aya kadar varan vade seçeneklerinden faydalanılabilmektedir .Bahar kredisi, kişinin her türlü ihtiyacı için başvuruda bulunabileceği ihtiyaç kredi grubunda yer alan bir kredi türüdür. Bilindiği gibi ihtiyaç kredileri evlilik,düğün,eğitim,tadilat,sağlık ve akla gelebilecek her türden ihtiyaca yönelik kullanılan bir kredi türüdür

Bu krediye ait masraf kalemleri nelerdir?

Bu krediye ait kredi tahsis ücreti ve sigorta masrafı bulunmaktadır. Tahsis ücreti kredi kullanım miktarına göre değişirken ,sigorta ücreti kişinin yaşı, sunduğu teminatlar ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterecektir. Diğer kredi türlerinde olduğu gibi hayat sigortası yapılmakta banka kişinin vefatı gibi durumlar için kendini garanti altına almaya çalışmaktadır. Size sunulacak ödeme planı içinde sigorta ve diğer masraf kalemleri dahil edilmemiş Kredi kullanım aşamasında bu masraflar talep edilecektir.

Kredi faiz oranları ile ilgili detaylar nelerdir?

10.000 TL’lik kredinin  %1.49 faiz oranı ile ödenecek taksit miktarı 379,10 TL  tahsisi ücreti 50 TL vergi ve sigorta dahil ücretler ise 175 TL olacaktır. Bu kredi için gerçekleşecek toplam maliyet 13.696,46 TL’dir.12.000 TL’lik bir kredinin %1.44 faiz oranı ve 36 ay vadeli kredisi için 450,48 TL ödenecek ve kredi tahsis ücreti 60 TL vergi ve diğer masraflar da 210 TL olacaktır. Bu kredinin de toplam maliyeti 16.277,13 TL’dir.15.000 lira için ise; % 1 43’lük faiz oranıyla 36 ay vadeli 561.99 lira  ödeme yapılıp 75 lira tahsis ücreti ,sigorta ve diğer masrafları ise 225 TL olacaktır. Bu kredinin toplam masrafı da 20.306,59 TL ‘dir.

Krediye başvuru nasıl yapılır ve hangi belgeler istenir?

Bu krediye başvuruyu internet şubesi müşterisi olanlar kimlikleri ile yapabilirler. kamu personeli olan kişilerin kamu kimliklerinin başvuru esnasında sunulması gerekir. Kişilerden ayrıca ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı istenebilecektir.

Garanti bankasının bahar kampanyası miktarı ve  vade sürelerine göre değişen faiz oranları ile kredi tahsisi söz konusu olmakta diğer masraflar kredi ödeme planından ayrı olarak tahsil edilmektedir .Her türden ihtiyaç için başvurulacak bir kampanya olan  garanti bankası bahar kredisine tüm şubelerden başvuru kabul edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bireysel kredi Vadeleri Uzadı Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ