Garanti Bankası EFT İşlemleri

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bankası, EFT seçeneği ile hızlı bir yatırım şansı veriyor. Farklı bankalar arasında para transferi yapmaya olana veren Elektronik Fon Transferi(EFT), belirli saatler arasında gerçekleştirilebiliyor. Garanti Bankası EFT işlemleri için şube ve bankamatiklerin yanı sıra, internet ve cep bankacılığını da aktif olarak kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası üzerinden EFT yapacak kişiler yatırımlarını hesap numarası ve IBAN numarası seçenekleri ile yapabiliyor. Alıcı kişinin hesap numarasını ya da IBAN numarasını girdiğiniz takdirde ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Burada işlemleri yaparken IBAN ile yatırım yapmanız daha çok tavsiye edilir. Çünkü bu şekilde yapacağınız yatırımlarda alıcı kişiye ait detayları tek tek aramanıza gerek kalmıyor. Alıcı kişinin IBAN numarasını bildiğiniz zaman banka ismi, banka şubesi ve şube numarası gibi bilgilere de direkt olarak ulaşabilirsiniz. Hesap numarası ile yatırım yaparken alıcı kişinin tam adını, banka adını ve şube numarasını da bilmeniz gerekecektir.

Garanti Bankası EFT Saatleri Kaçtır?

EFT işlemlerini diğer para transferleri yönteminden ayıran genel fark, belirli bir zaman kısıtlaması olmasıdır. Garanti Bankası üzerinden EFT ile yatırım yapmak için 09:00 ile 17:15 saatleri arasında işlem yapmanız gerekiyor. Bu saat aralığı dışında herhangi bir vakitte EFT yapabilmeniz mümkün olmuyor. Bunun yanı sıra EFT işlemleri için günlük belirlenen limitin 250.000 TL olduğunu görüyoruz. İşlem için yatırım alt limiti ise 0.01 TL’dir.

Garanti Bankası EFT Ücretleri

Garanti Bankası bankamatiklerinden EFT işlemi yaparken 5.5 TL gibi bir ücret ödersiniz. Ancak işlem 16:00’dan sonra yapılırsa geç EFT ücreti olarak 7 TL alınır. İnternet üzerinden yapılan yatırımlarda ise 3,5 TL ücret alınır. Aynı şekilde 16:00’dan sonra yapacağınız yatırımlarda ise bu ücret 6 TL’ye yükselir. Şubelerden yapacağınız transferlerde ise yatıracağınız tutara göre 40 TL ile 250 TL arasında EFT ücreti alınır.

Bir önceki yazımız olan Telefon Bankacılığı Hakkında başlıklı makalemizde Telefon bankacılığı, Telefon Bankacılığı Hakkında ve Telefon bankacılığı sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ